You are here
Kobiety rzucają mężczyzn dla smartfonów artykuły 

Kobiety rzucają mężczyzn dla smartfonów

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez AVG Technologies, ponad połowa kobiet zrezygnowałaby z seksu na tydzień, by móc cały czas korzystać z urządzenia mobilnego. Dodatkowo, więcej niż 25% przyznało, że są w stanie zerwać kontakt z partnerem za pośrednictwem wiadomości tekstowej.

Pokaż mi swój profil, a powiem Ci kim jesteś…

Kobiety korzystają ze smartfonów do załatwiania codziennych spraw częściej, niż panowie korzystają z SMS-ów. Wykorzystują je do wysyłania i odbierania fotografii, korzystania z sieci społecznościowych czy używania aplikacji jako biletów lub kart wstępu. Jednak nie każdy wie, że urządzenia mobilne służą paniom do zawierania i utrzymywania znajomości.

Zjawisko to postanowiło zbadać AVG Technologies. Ankiety przeprowadzone wśród 4 tys. kobiet z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Francji, Niemiec i Brazylii wykazały rosnącą rolę sieci społecznościowe oraz smartfonów  w zawieraniu i utrzymywaniu znajomości.  Blisko 35% dzisiejszych kobiet korzysta z serwisów społecznościowych by sprawdzić przyszłego kandydata na męża, obejrzeć jego zdjęcia, poszukać wspólnych znajomych czy zapoznać się z jego komentarzami i zainteresowaniami. Bywa jednak tak, że czasem nowe technologie potrafią od siebie uzależnić. Według danych przeszło połowa ankietowanych kobiet zerwała lub mogłaby zerwać kontakt z drugą osobą przez telefon, a ponad jedna czwarta ograniczyłaby się tylko do krótkiej wiadomości tekstowej (np. SMS).

Koniec związku przez SMS

Zakres wieku ankietowanych zdradza, że osoby w przedziale wiekowym 18-25 przy zrywaniu, najczęściej wykorzystują do tego telefon (61%), w dalszej kolejności SMS (38%), a na ostatnim miejscu wiadomości na Facebooku (19%). O dziwo starsze grupy wiekowe nie pozostają za młodymi w tyle. Okazuje się, że osoby między 45 a 54 rokiem życia zadeklarowały, iż zrywają, lub mogłyby zerwać) kontakt za pośrednictwem telefonu  równie często (45%). Największe różnice można jednak zaobserwować przyglądając się wynikom różnych  narodowości.

Kobietami o najbardziej kamiennym sercu okazały się Brazylijki, i to pomimo tego, że to kobiety z Ameryki najczęściej korzystają z serwisów społecznościowych. Według ankiety, aż 58% płci pięknej z Brazylii używa telefonu do zerwania, a ponad 61% odwołuje randkę z powodu informacji odnalezionych w serwisach społecznościowych. Z danych wyczytać, też można, że Brazylijczycy są narodem, który najczęściej używa Facebooka do zrywania relacji międzyludzkich (18%).

 Romantyczne Francuzki

Ciekawie sytuacja wygląda w Europie. Najbardziej zdrowym podejściem w sprawach związku wykazują się osoby z Francji. Dodatkowo są na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o naród najmniej uzależniony od technologii. Posiłkując się przykładem, mniej niż 25% Francuzek wspomaga się portalami społecznościowymi przed pierwszą randką, a tylko 18% przyznało się, e zdarzyło im się przeczytać prywatną wiadomość SMS lub email swojej drugiej połówki. Największymi szpiegami znów okazały się Brazylijki, z wynikiem ponad 50% osób potwierdziły, że lubią zabawę w tajnych agentów.

Na koniec informacja, która sporą grupę mężczyzn może zwalić z nóg. Jeśli w Twoim sąsiedztwie nie znajduje się teraz psycholog, to dalej czytasz na własną odpowiedzialność! 57% ankietowanych kobiet zaznaczyło, ze prędzej zrezygnowałoby z seksu niż z urządzenia mobilnego na tydzień.

Ankieta online przeprowadzona została wśród 4 tys. kobiet z pięciu krajów. I wykorzystano w niej system Qualtrics, a także internetowy panel Qualtrics. Badania terenowe miały miejsce w kwietniu i maju 2013.

Mam ambiwalentne uczucia na temat  różnego rodzaju ankiet, ale akurat ta okazała się udana. O tym, że Francuzi, to bardzo romantyczny naród wiedziałem od dawna, ale że Brazylijki są tak bezlitosnymi kobietami, to dla mnie nowość.

A jak Polki wykorzystują swojego smartfona i portale społecznościowe? Piszcie w komentarzach.

 

Related posts

Leave a Comment