Windows 8.1 – Bing będzie nam serwować reklamy

Microsoft postanowił jeszcze mocniej skupić się na nowych funkcjach swojej wyszukiwarki BING. W finalnym wydaniu aktualizacji sytemu operacyjnego Windows do wersji 8.1 narzędzie zostało wzbogacone o wiele istotnych funkcjonalności, w tym niestety w reklamy…

bingi750x300

Reklamy nie są niczym nowym, w końcu jesteśmy nimi bombardowani na każdym kroku, szczególnie podczas korzystania z zasobów sieci. Pozornie darmowe usługi są tak naprawdę płatne. Z tą różnicą, że w tym przypadku płacimy prywatnością oraz przyzwoleniem na wyświetlanie niekoniecznie interesujących nas treści. Tak czy inaczej, reklamy są doskonałym źródłem zarobku, więc trudno dziwić się Microsoftowi, że ten postanowił sprytnie wkomponować je nawet w swój główny produkt, czyli system operacyjny.

Wyszukiwarka systemowa BING została lekko podrasowana, teraz oprócz zasobów sieciowych, możemy przeszukiwać aplikacje, a nawet dyski w chmurze. Fantastycznie, gdyby nie jeden szczegół…

Wśród wyników wyszukiwania prezentowane są również reklamy. Te oczywiście będą, przynajmniej w teorii, starannie dobierane pod kątem preferencji użytkownika. Naprawdę rozumiem, że   Canonical stosuje podobną politykę w swoim Ubuntu, ale czy gigant z Redmond koniecznie musiał zrobić to w identyczny sposób?

Szanuję Microsoft za całą linie systemów z rodziny Windows, lecz nowe pomysły firmy przestają mi się podobać. Moją opinie podziela wielu użytkowników, wystarczy przejrzeć fora internetowe traktujące o tematyce związanej z systemem Microsoftu.

Cóż, pozostaje mieć jedynie nadzieję, na to, że reklamy zostaną tylko w wynikach wyszukiwania i nie staną się bardziej inwazyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...