romex 750x300 1

Kolejna tanioszka od UMI, czyli Rome X

UMI potrafi zbijać ceny jak żaden inny producent smartfonów. Tym razem postanowiono odchudzić i wprowadzić do sprzedaży jedno z ich ostatnich „dzieci”. Oto UMI Rome X.

 
romex 750x300 1
Jeszcze chwila i dojdzie do takiego momentu, że UMI swoje smartfony będzie rozdawało zupełnie za darmo. Oczywiście trochę przesadzamy, ale patrząc na to, jak mocno producent tnie ceny, wszystko jest możliwe. Wydawać by się mogło, że pobicie UMI Rome, które kosztowało 89 dolarów (obecnie ponad 100) będzie zadaniem niemożliwym, ale jak widać, dla chińczyków nie ma rzeczy niemożliwych.
Rome dopiero co pojawiło się w zapowiedziach i przedsprzedaży, a już zdążyło solidnie namieszać. Smartfon wyposażony w ośmiordzeniowy procesor MediaTek oraz 3 GB RAM za taką cenę, jest rzadkością. UMI postanowiło więc pójść za ciosem i przygotowało nowy wariant słuchawki. Jeszcze tańszy, choć mocno okrojony model. Ale patrząc na specyfikację dochodzimy do wniosku, że Rome X nie byłby takim złym wyborem dla kogoś, kto poszukuje sprawnego i taniego smartfona.
 
romex 750x300 2
Producent chwali się, że Rome X posiada w pełni metalową obudowę, Nie mówi niestety o tym, że konstrukcja przypomina tą znaną z Samsunga Galaxy S6, ale trudno mu się dziwić. Pod maską znajdziemy czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580 oraz 1 GB RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 8 GB, ale znalazło się także miejsce dla slotu na microSD. Samo Rome X ma ekran wykonany w technologii LTPS o przekątnej 5,5 cala (1280×720 px). Co ciekawe, pokryto go szkłem 2,5D.
Smartfon wyposażono także w aparat z matrycą Sony (13 Mpix), ale nie spodziewajmy się rewelacyjnych zdjęć. Kolejnym minusem Rome X jest to, że obsługuje tylko sieć 3G. Nie ma jednak co wybrzydzać. UMI oferuje sprzęt działający na Androidzie Lollipop 5.1 z całkiem sensowną specyfikacją za niecałe 50 dolarów. Tak, w przedsprzedaży Rome X kosztowało będzie 49,99 dolarów.
Źródło: GizChina
Fot: jw.
______________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...