You are here
Co w 2015 roku pokazał nam Samsung felietony 

Co w 2015 roku pokazał nam Samsung

Z końcem roku czas na podsumowania. Przyjrzyjmy się czym w 2015 roku uraczył nas Samsung. Co spowodowało, że gigant dalej ma tak silną pozycję na rynku.

samsung2015

Na początku roku firma pokazała telewizory SUHD. Oferują one bardzo wysoką jakość obrazu. Działają pod system operacyjnym Tizen. W tym samym czasie powstały także dwa urządzenia AGD, lodówka serii Chef Collection oraz zmywarka Active Dual Wash. Aby w pełni zarządzać internetem rzeczy, Samsung pokazał smartfon oparty o Tizena, czyli Z1.

W lutym natomiast producent poinformował świat o rozpoczęciu produkcji procesorów w technologii 14 nm FinFET. Które znajdują zastosowanie w urządzeniach mobilnych.

W marcu Samsung zaprezentował dwa flagowe smartfony, Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Oba urządzenia są naprawdę świetne i wyróżniają się na rynku. Producent się postarał, co zaowocowało stworzeniem jednych z lepszych słuchawek dostępnych w sprzedaży.

Kwiecień był muzycznym miesiącem Japończyków, bowiem wtedy zobaczyliśmy głośniki Multiroom 360. Oferują one dźwięk najwyższej jakości, rozchodzący się dookoła urządzenia. Sprzęt ten łączy w sobie kilka przeciętnych głośników, przy czym nie zabiera dużo miejsca. Design tego gadżetu jest nowoczesny i mi osobiście się podoba.

indukcjasamsung

W lipcu Samsung, jako pierwszy, pokazał monitor z ładowarką indukcyjną w podstawce. Od tego momentu podładowanie smartfona stało się bardzo wygodne. Wystarczy położyć telefon na dolnej części obudowy monitora i już prąd zasila naszą słuchawkę.

Na koniec wakacji zaprezentowany został Galaxy Note 5 oraz Galaxy S6 Edge+. Dwa świetne smartfony, które są kontynuacją wcześniej istniejących już serii. Dodatkowo producent uruchomił usługę Samsung Pay.

Gear S2 zrobił furorę. Nie da się ukryć, że to jeden z lepszych smartwatchy na rynku. Zegarek pracuje pod kontrolą systemu Tizen. Samsung pokazał go we wrześniu. Wówczas do masowej produkcji trafił również nowy układ LPDDR4 12 GB przeznaczony dla urządzeń mobilnych.

galaxyview

W październiku firma zaprezentowała Galaxy View. Tablet o olbrzymich rozmiarach. Jego ekran ma przekątną 18,4-cala. Urządzenie jest bardzo ładne, z tyłu obite skórą. Projektanci postarali się tworząc ten sprzęt.

Na Listopad przypadła demonstracja nowego procesora Exynos Octa produkowanego w technologii 14 nm FinFET. Do sklepów trafiły komercyjne wersje gogli Gear VR.

Nie da się ukryć, że był to pracowity rok południowokoreańskiej firmy. Co przyniosło oczekiwane efekty. Mimo silnie atakującej konkurencji, Koreańczycy mają cały czas mocną, niezagrożoną pozycję na rynku. Jestem ciekaw, co pokażą w 2016 roku.

źródło: Samsung

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

 

Related posts

Leave a Comment