Kolejny Deadpool 2018

Kolejny Deadpool w 2018? Fox szykuje niespodziankę, ale są też złe wieści.

Dziwne rzeczy dzieją się w wytwórni Fox, bo właśnie poinformowano o tym, że do kin wejdzie kolejny Deadpool. Mam to nastąpić jeszcze w tym roku, choć cały projekt objęty jest wielką tajemnicą, to pojawiły się pewne spekulacje na ten temat. Jednak premiera Deadpool to złe wieści dla innych tytułów, bo niektóre z nich znikają z afiszy.

Kolejny Deadpool 2018

Czasami zdarza się tak, że producenci filmowi przesuwają niektóre premiery w czasie, by mieć możliwość dokręcenia niektórych ujęć. Czasem wymaga to znacznie większych poprawek i nie ma tym nic specjalnie dziwnego. Taka sytuacja zdarzyła się przecież z filmem Batman vs. Superman, a teraz przyszła pora na innych komiksowych bohaterów. Fani X-Men nie będą zapewne pocieszeni, bo na nowy film z tego uniwersum przyjdzie im poczekać znacznie dłużej niż zakładali.

Kolejny Deadpool w tym roku?

Fox dziś ogłosiło pewne roszady w nadchodzących kinowych premierach. Zanim do nich przejdziemy, przyjrzyjmy się jednak pewnemu tytułowi, który wywołał chyba największe zdziwienie wśród fanów kina. Otóż 21 grudnia ma pojawić się kolejny Deadpool. Tak przynajmniej można wywnioskować, bo o produkcji nic praktycznie nie wiadomo. Podano jedynie datę premiery, ale rąbka tajemnicy uchylił sam Ryan Reynolds. Na swoim Twitterze umieścił bowiem zdjęcie Deadpoola, który czyta bajkę na dobranoc Fredowi Savage.

Aktora można kojarzyć z roli w serialu Cudowne lata, ale wrzucona na Twittera wiadomości dotyczy akurat innej produkcji, gdzie wystąpił jako dziecko. Chodzi o film Narzeczona dla księcia i scenę, gdzie czytający bajkę Peter Falk, omijał niewygodne fragmenty. Odtworzenie tej właśnie sceny może prowadzić do konkluzji, że kolejny Deadpool nie będzie kontynuacją czy reebootem serii, ale jedynie ugrzecznioną wersją tego, co widzieliśmy w kinach w tym roku. Deadpool 2 lub Deadpool w wersji PG-13? Tak może się stać, choć zapewne nikogo by taki obrót spraw nie zachwycił. W końcu filmy z pyskatym najemnikiem w roli głównej opierały się w dużej mierze na krwawych scenach oraz niezbyt wyszukanym humorze. Być może Fox ma ochotę sprawdzić, czy ugrzeczniona wersja produkcji także na siebie zarobi, a być może będzie to np. krótki metraż. Idealna pora dla Deadpoola, czyli Święta Bożego Narodzenia, to kopalnia pomysłów, choć ogłoszenie tego na dwa miesiące przed premierą, zwiastuje raczej wersję PG-13.

Co wypada z obiegu?

Wytwórnia podała jeszcze inne informacje, czym mogła zaszokować niektórych fanów. Otóż planowana na grudzień premiera filmy Alita: Battle Angel, czyli adaptacji mangi oraz anime pod tym samym tytułem, przeniesiona została na 14 lutego przyszłego roku. To akurat może być spowodowane nie dokrętkami czy problemami z samym filmem, ale Chińskim Nowym Rokiem. W końcu Chiny to ogromny rynek, gdzie tytuły z Hollywood zgarniają krocie. Umieszczenie premiery tuż po tym, kiedy mieszkańcy Państwa Środka skończą świętowanie, to dobry ruch.

Dziwne jest natomiast to, że mocno odsunięto w czasie premierę X-Men: Dark Pheonix, bo zamiast w połowie lutego, nastąpi ona dopiero na początku czerwca (dokładniej siódmego). To dość niezrozumiałe posunięcie, bo przecież zaledwie dwa dni temu zaprezentowano światu pełnoprawny zwiastun produkcji. Prezentował się on dość intrygująco, więc ruch wytwórni tym bardziej jest niezrozumiały. Niewykluczone, że to także podyktowane zostało chęcią wyciągnięcia większej ilości pieniędzy z kieszeni chińczyków, którzy na premierę trailera zareagowali wyjątkowo entuzjastycznie. Nie chcąc kanibalizować swoich produkcji, Fox po prostu ich premiery rozciągnął w czasie.

Kolejnym tytułem, który ma coraz dalej do premiery, to Gambit. Teraz produkcja ma się pojawić w kinach dopiero w 2020 roku. To nie pierwszy raz, kiedy jest przesuwana i wyraźnie ciągle są z nią jakieś problemy.

Filmy można oglądać też na laptopie i Netflix. Sprzęt do tego potrzebny znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Fox / Variety / Coomibooks

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...