Kolejny polski haker w rękach Policji

Policji udało się ująć Polly Pocketa, hakera podejrzanego o współpracę z Polsilverem w sprawie Plus Banku.

Do zatrzymania doszło w momencie, kiedy mężczyzna jechał samochodem po jednej z opolskich ulic. Powodem interwencji policji była współpraca Pocketa z Polsilverem. Mieli oni włamać się do systemu bankowego i przekierować kilkadziesiąt przelewów na swoje konta. Udało im się pozyskać w ten sposób pół miliona złotych, a Pocket przelewał środki na tzw. giełdy bitcoinowe. Chociaż obaj hakerzy byli mocno aktywni w sprawie Plus Banku, to za włamaniem stoi inna osoba – Raz. Podane przez policję informacje wprowadzają więc w błąd. Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, nośniki pamięci, telefony komórkowe oraz karty SIM.

Chociaż włamanie do Plus Banku było sprawą często opisywaną w mediach, to trzeba wymienić inne niechlubne „sukcesy” Polly Pocketa. Z serwera FTP miał on wykraść dane kapitana ABW, będącego w 2011 roku ekspertem wydziału VIII Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego ABW. Haker opublikował dane personalne funkcjonariusza, jego zdjęcie, numer PESEL i informacje o rodzinie oraz treść jego listów. Kolejną sprawą była kradzież danych firmy dietetycznej Fit and Eat, która zaopatruje w posiłki lepiej sytuowanych klientów, wśród których nie zabrakło celebrytów, m.in. Borysa Szyca czy Krzysztofa Ibisza. Na forum ToRepublic trafiły dane o tym, kto ile waży, jakiego jest wzrostu, ile ma lat, czy uprawia sport oraz numery domofonów. Nie zabrakło też oczywiście informacji teleadresowych i wzmianek o chorobach przewlekłych czy przebytej ciąży. Podobnie jak w przypadku danych funkcjonariusza ABW, także tu Pocket odnalazł źle przechowywany plik. Haker wykradł również scenariusz do polskiego thrillera „Sługi Boże”. Na forum ToRepublic trafił plik liczący 100 stron, grafik planowanych prac oraz listę aktorów wraz z ich numerami telefonów i niektórymi płacami. W przypadku tego włamania również podaje się, że dane mogły pochodzić z niezabezpieczonego serwera FTP lub skrzynki mailowej.

Polly Pocket był bardzo aktywny na forum ToRepublic. Inni użytkownicy lubili jego komentarze i akcje co pokazuje tzw. ranking wg. reputacji. Uzyskał on również funkcję moderatora forum. Jest kolejnym hakerem działającym na tym forum, który trafił w ręce funkcjonariusza. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ zdecydował o tymczasowym, miesięcznym areszcie, a mężczyźnie może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Film ze złapania Polly Pocketa można zobaczyć tutaj

 

Źródło informacji: Zaufana Trzecia Strona, Niebezpiecznik

____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...