Komputer wielkości małego telefonu komórkowego – Modecom Free PC

Mało jeszcze znana firma Modecom zaprezentowała specyfikację techniczną swojego bardzo interesującego sprzętu – Modecom Free PC – komputera o niezłej specyfikacji, szerokim zastosowaniu, bardzo niewielkich rozmiarach i w niskiej cenie.

Zderzywszy się z tym „małym cackiem” człowiekowi nieco trudno przychodzi świadomość, że ma do czynienia z pełnoprawnym komputerem już z racji tego, jak urządzenie wygląda. Jest mniejsze od smartfona, większe od pen drive’a, jakkolwiek designem właśnie takowy przypomina najbardziej, najbliżej mu chyba wielkością do starej generacji komórek. Wydaje się mieć przy tym ogromne możliwości praktycznego zastosowania, przez co zasłużenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zbiera pochwały całej branży technologicznej. Można je wszędzie zabrać i wszędzie używać, podłączając przez złącze HDMI do dowolnego monitora, telewizora lub projektora – jest to z całą pewnością dużo wygodniejsze niż noszenie z sobą wszędzie laptopa, a przy tym dużo bardziej komfortowe psychicznie niż podłączanie się poprzez pen drive do obcego komputera.

Pewnie wielu z was od razu myśli sobie, że taka „elektroniczna zabawka” będzie droga lub niewydajna, jeśli chodzi o podzespoły. Rozczarujecie się przyjemnie w obydwu punktach. Modecom Free PC ukaże się w sklepach już niedługo, a jego wyjściowa cena to jedyne 599 zł, czyli zdecydowanie niedużo, jak za możliwości pełnowartościowego kompa. Ma on czterordzeniowy procesor Intel® Atom Bay Trail-CR Z3735F, pracujący z częstotliwością 1,33 GHz (lub z częstotliwością 1,87 GHz w trybie Turbo Boost – taktowanie maksymalne 646 MHz), 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci RAM wewnętrznej (którą można rozszerzyć do 64 GB poprzez czytnik SD), zintegrowany układ graficzny Intel HD graphics, pełnowymiarowy port USB 2.0 i Bluetooth 4.0. Można podłączyć się oczywiście przez niego do sieci, a także sparować różne urządzenia peryferyjne, choćby myszkę i klawiaturę. Innymi słowy w „Wiedźmina 3: Dziki Gon” na nim nie pogracie, ale do wielu rzeczy to niedrogie i wygodne pod wieloma względami w użyciu urządzenie będzie się nadawało idealnie. Ciekawe czy okaże się jednym z rynkowych hitów tego roku…

Źródło:  Modecom.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...