sam 750x300 1

Samsung pokazał przyszłość ekranów

Zaczęło się. Wszystko, co znamy z filmów ukazujących futurystyczne wizje przyszłości, powoli zaczyna wkraczać do naszej codzienności. Za kilka lat to, czym dziś się fascynujemy, będzie standardem. Podobnie jak przezroczyste monitory, które właśnie zaprezentował Samsung.

 
sam 750x300 1
Wprawdzie przezroczyste ekrany nie są już aż taką nowością, która wywołuje szybsze bicie serca, ale cały czas stanowią jednak sferę marzeń. Szczególnie dla zwykłych konsumentów. Do tej pory wykorzystywano je na niewielką skalę, głównie jako małe reklamy, co zaprezentował w tym roku Planar. Jednak Samsung podbił poprzeczkę diabelnie wysoko.
Przedstawiono panel o przekątnej 55 cali i rozdzielczości FullHD 1920×1080 px, który w całości jest przejrzysty. Transparent Display od Samsunga nieprędko jednak zagości w domach zwykłych klientów, w pierwszej kolejności koreańska firma celuje ze swoim produktem w większych, biznesowych klientów. Potencjał wykorzystania przezroczystych ekranów wydaje się ogromny. Od reklam po sale konferencyjne, a nawet okna w biurowcach, wyświetlacze będą mogły zastąpić stosowane do tej pory szkło czy pleksi.
Sam ekran to nie tylko standardowy przekaźnik obrazu. Dzięki zamontowanym czujnikom, wyświetlacz będzie można kontrolować za pomocą słów, a także gestów. Znalazło się także miejsce dla kamery 3D. Ta ma zapewnić możliwość oglądania otaczających ekran obiektów, jak również ich wyodrębniania. To jednak nie jedyny nowy ekran, który Samsung zaprezentował.
 
sam 750x300 2
Drugą z innowacji jest Mirror Display, czyli wyświetlacz wyglądający jak lustro. Daje to Samsungowi kolejne możliwości na wykorzystanie innowacji w reklamie. Pierwsze kroki już zresztą podjęto. Rozpoczęto współpracę z firmą tworzącą biżuterię Chow Sang Sang, a na lustrzanym ekranie można wirtualnie przymierzyć naszyjnik. Następne pewnie będą ubrania i wszystko, co tylko reklamodawcy sobie wymarzą.
Wprawdzie oba zaprezentowane ekrany, nie są czymś niesamowicie potrzebnym, ale stanowią ciekawą innowację. Samsung stara się kształtować przyszłość i póki co, wychodzi mu to znakomicie. Cen jeszcze nie podano, ale spodziewamy się, że będą niemałe.
Źródło: Neowin
Fot: jw.
____________________
Szeroką gamę produktów od Samsunga znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....