You are here
Komu to potrzebne? Czyli zmiana mentalności rolnika felietony 

Komu to potrzebne? Czyli zmiana mentalności rolnika

Smartfon, Facebook czy nawet antyradar Yanosik – wszystko to jeszcze kilka lat wstecz budziło u statystycznego mieszkańca polskiej wsi strach, a niekiedy wręcz agresję. Dziś sytuacja prezentuje się zgoła inaczej…

 
Rolnik2x1
 
Zabawne jak w ciągu zaledwie pół dekady potrafi się zmienić mentalność człowieka. Kiedy to 6 lat temu próbowałem uświadomić moją dalszą rodzinę, iż smartfony, serwisy społecznościowe oraz szeroko pojęte usługi internetowe to przyszłość, zostałem wyśmiany. Nie odpuściłem jednak. Opierając się na sensownych argumentach, pokazywałem, że rozwiązania, z których dziś (na tamtą chwilę) korzystają, też potrzebowały dobrych kilku lat na przekonanie do siebie społeczeństwa. Efekt? Zerowy, gdyż złość i brak zrozumienia nie były moim celem.

Powiedzmy, że od tamtego czasu dałem sobie spokój z czynnym, werbalnym przekonywaniem do sensu użytkownika zdobyczy techniki. Zastosowałem inną taktykę. Obserwowałem ludzkie zachowania, a w razie potrzeby podsuwałem pod nos wygodne rozwiązania. Co ciekawe, system ten sprawdzał się doskonale i byłem świadkiem rosnącego zainteresowania tym, co oferuje świat urządzeń mobilnych oraz usług sieciowych.

Rolnik2x23

Poczułem się jak prorok. W ciągu kilka lat wszystko, o czym mówiłem, zdobyło niebywałą popularność i ciężko wyobrazić sobie dziś człowieka (z małymi wyjątkami) bez minikomputera w kieszeni. SMS-y powoli umierają na rzecz komunikatorów takich jak Messenger czy Whatsapp, asystenci pokroju Google Now, Siri czy Cortany prowadzą nas przez trudności dnia codziennego. Nawigacja? Mam w telefonie. CB-Radio? Również, choć w nowszej, przystępniejszej formie, jaką jest Yanosik.

Dobrze, ale co ze wspomnianymi wcześniej przeciwnikami (myślę, iż jest to adekwatne określenie) nowych technologii? Z ich strony spotkało mnie niemałe zaskoczenie. Coraz częściej słyszę o tym, że ktoś coś napisał na FB, wrzucił zdjęcia dziecka i trzeba to skomentować. Nawigacja, CB-Radio? Zapomnij o dedykowanych urządzeniach, od tego jest smartfon. To tylko kilka z wielu przykładów na to, jak moi bliscy zmienili podejście do świata mobilnych technologii. Przyznam, że sytuacja dobrze wróży na przyszłość i szybką adaptację do kolejnych zmian.

Mimo powyższego, ciężko wyobrazić sobie rolnika rozmawiającego ze swoim inteligentnym zegarkiem, prawda?

Foto: Ursus

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment