Komunikator

Komunikator Samsunga zawalczy z Messengerem

Wygląda na to, że południowokoreański producent zamierza dodać do swojego portfolio usług kolejną aplikację. Tym razem za cel obrane zostały rozwiązania służące do komunikacji pomiędzy użytkownikami. Tak, Samsung zamierza wydać własny, dodam — wielofunkcyjny komunikator, który miałby stanowić alternatywę dla obecnych na rynku rozwiązań w postaci Facebook Messengera oraz WhatsAppa.

Komunikator

Samsung nie przestaje mnie zadziwiać. Koncern działa na wielu rynkach, na których oferuje szeroką gamę produktów z segmentu Foto, Video, RTV, AGD oraz Mobile. Całkiem sprawnie operuje na polu urządzeń ubieralnych oraz komputerów osobistych. Warto również dodać to, że Koreańczycy są jednym z największych dostawców podzespołów wykorzystywanych przez innych producentów. Ze wspomnianych usług korzysta nawet konkurencja, w tym Apple.

Biorąc pod uwagę powyższe, nie sposób dziwić się stale rosnącemu apetytowi Samsunga na kolejne segmenty. Nie spodziewałem się jednak, że firma będzie chciała wejść w stosunkowo zatłoczoną cześć rynku, czyli komunikatory. Tak się jednak stanie.

Komunikator Samsunga w Galaxy S9

Samsung działa kompleksowo i nie sposób temu zaprzeczyć. Liczba dodatkowych usług, które spinają ekosystem, robi wrażenie i przypomina nieco to, co robi samo Google oraz Apple. Południowokoreański gigant może w ten sposób dążyć do uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców. Problem w tym, że wcześniejsze starania nie zawsze kończyły się pozytywnym skutkiem. Zbyt agresywne zapychanie urządzeń, w szczególności smartfonów powodowało niechęć do użytkowników. W efekcie firma zdecydowała się nieco odchudzić oprogramowanie. Nie było to jednak ostatnie słowo Samsunga.

Koreańczycy zamierzają wyposażyć nadchodzące urządzenia flagowe w nowy komunikator, który nazwano Samsung Usshup. Nie będzie to jednak jedynie proste narzędzie do rozmów tekstowych a rozbudowany kombajn, za pomocą którego prześlemy zdjęcia filmy oraz aktualną lokalizację. Jeśli wierzyć doniesieniom, w kwestii funkcjonalności Usshup będzie zbliżony do Messengera od Facebooka.

Strata pieniędzy

Wiadomość nie wywołała u mnie większych emocji. Nie korzystam z urządzeń Samsunga, a ponadto stawiam raczej na zewnętrzne rozwiązania, które dopasowane są ściśle do moich potrzeb i oczekiwań. Szczerze wątpię również w przyszły sukces Usshupa. Na rynku komunikatorów jest naprawdę tłoczno, ale prawda jest taka, że rządzi tutaj jedynie kilka aplikacji, których prześcignięcie jest dziś niemożliwe.

Samsung, inwestując ludzi, czas oraz pieniądze, bez których prace nad aplikacją są niemożliwe, czyni w mojej ocenie nierozważnie. Nie sądzę, żeby użytkownicy Messengera czy WhatsAppa ot tak porzucili wykorzystywane przez siebie narzędzia i przesiedli się na propozycje Samsunga. Baza userów, jaką dysponuje komunikator od Zuckerberga, jest ogromna i walka nie miałaby większego sensu. Nie na ten moment.

Kto wie, może komunikator Samsung Usshup będzie dostępny również na smartfonie Galaxy A8 dostępnym w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Androidauthority, Heraldcorp, Letsgodigital

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...