Konferencja Apple

Konferencja Apple poświęcona Edukacji. Czego możemy się spodziewać?

Już 27 marca odbędzie się konferencja Apple, na której firma poruszy temat kreatywnych rozwiązań dla edukacji. Czuję, że sadownicy szykują dla uczestników coś wielkiego. W końcu to pierwszy od 2012 roku event Apple skupiony na narzędziach dla uczniów oraz nauczycieli.

Konferencja Apple

Gigant z Cupertino ogłosił niedawno termin WWDC 2018, czyli corocznej konferencji dla deweloperów. World Wide Developers Conference to nie tylko techniczne nowinki, ale również szereg wiadomości dla użytkowników iSprzętu. WWDC już dawno przestało być wydarzeniem jedynie dla geeków i eventem interesuje się szersza publiczność.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że konferencje Apple to nie tylko WWDC. Firma angażuje się również w edukacje i choć przez ostatnie lata segment ten był przez Apple traktowany po macoszemu, firma postanowiła zorganizować event, na którym poznamy tajemnicze nowości.

Edukacyjna konferencja Apple

Amerykański gigant technologiczny rozpoczął wysyłkę zaproszeń do przedstawicieli mediów. Wybrani dziennikarze będą mogli uczestniczyć w Chicagowskim evencie w Lan Tech College Prep High School, na którym poznamy kreatywne rozwiązania dla uczniów i nauczycieli. Niestety, tajemnicą pozostaje to, co dokładnie pokaże Apple. Mam jednak kilka przypuszczeń.

Czuję, że jedna z nowości, o których opowiedzą sadownicy, będzie dotyczyła aplikacji iBooks. Historia lubi się powtarzać, a jako że w 2012 roku firma skupiła się właśnie na wspomnianej usłudze, sądzę, że i tym razem jej nie pominie. Całkiem prawdopodobna jest również premiera nowego taniego (tańszego) iPada oraz taniego (tańszego) MacBooka Air, o którym pisałem w ubiegłym tygodniu. Niektórzy twierdzą, że Apple przygotowuje również premierę iPhone SE 2, jednak jestem niemal pewny, że na wspomniane wydarzenie będziemy musieli poczekać do WWDC 2018.

Jak oglądać?

Niestety, na ten moment nie jest pewne to, czy konferencja Apple będzie transmitowana w internecie. Z pewnością wkrótce pojawią się informacje dotyczące wspomnianej kwestii. Niemniej, już dziś możecie zarezerwować sobie czas. Zanotujcie sobie termin 27 marca, godzina 17:00 czasu polskiego.

Źródło: Twitter (@reckless)

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...