Konferencja Google I/O, co zobaczymy?

Już tylko dwa dni dzielą nas od jednego z największych wydarzeń tego miesiąca – konferencji Google I/O. Wstępnie na ten temat pisaliśmy tutaj, teraz na to wydarzenie rzucimy trochę więcej światła. Wydarzenie ma przynieść wiele nowych produktów, które już niedługo pojawią się na rynku. Czego się spodziewamy, a co naprawdę zobaczymy na konferencji?

Fani mobilnych oprogramowań długi czas czekali na nowego Androida 5.0 Key Lime Pie. Teraz wszystko wskazuje na to, że się jednak nie doczekają, a w zamian dostaną Androida 4.3. Wszystko dlatego, że nowa wersja została mocno opóźniona, a plotki donoszą, że to po to, aby nie robić konkurencji Google Glass, które zobaczymy na prezentacji.
android4
Wydaje się to formą obrony okularów Google przed niepochlebnymi opiniami na temat tego urządzenia. Nie robienie konkurencji swojemu produktowi może być dobrą strategią na wypromowanie okularów.
Jest jeszcze jedno przypuszczenie, które argumentuje nie pojawienie się Androida „piątki” na konferencji. To zbyt duża fragmentacja oprogramowania. Faktem jest, że wiele smartfonów mimo zapowiedzi, nie dostała aktualizacji do Jelly Bean. Wprowadzenie nowej wersji Androida na rynek poszerzyłoby fragmentacje jeszcze bardziej. Wiadomo przecież, że łatwiej producentom sprzętu zrobić aktualizację do Androida 4.3, który jest lepszym Jelly Bean’em niż wprowadzić coś, co będzie już zupełnie inne.

A czego możemy spodziewać się  w nowym Androidzie?
Najprawdopodobniej zostanie obdarzony technologią BLE, czyli Bluetooth Low Energy. To rozwiązanie ma odpowiadać za zauważalne zmniejszenie zużycia energii baterii bez wpływania na przesył danych.
Dodatkowo Google da wszystkim szansę na dowolne modyfikowanie technologii poprzez API. Umożliwi to wykorzystanie różnych sensorów, które będą pomocne np. przy uprawianiu sportu czy kontroli stanu zdrowia.

To, co na pewno zadowoli fanów świetnej grafiki to OpenGL ES 3.0, który ma pojawić się w najnowszym Androidzie 4.3. Specyfikacja obsługi otwartej i wolnej implementacji interfejsu oprogramowania została opracowana już kilka miesięcy temu przez Khronos Group. Co przyniesie nowa wersja API? Na pewno usprawni działanie jednostek cieniujących i wzmocni teksturowanie, a co najważniejsze, umożliwi produkcję nowych gier i aplikacji. Wychodzi na to, że grafika w naszych smartfonach będzie jeszcze lepsza i to nie tylko za sprawą wyświetlacza Full HD.googlenewminiUlepszona wersja Jelly Bean ma przynieść także poprawki dla funkcji Google Now, a także wdrożenie systemu „unified messaging”, którym zapewne okaże się Google Babble. Jeśli przyjrzeć się zbliżającej się konferencji, to Google skupi się zapewne najbardziej na swoich nowych okularach, a aktualizacja Androida będzie raczej dodatkiem. W nowym Androidzie, oprócz tego co opisaliśmy, nie powinniśmy spodziewać się wielu nowości, z racji tego, że pewnie wszystkie przeznaczone są do jego nowej wersji Key Lime Pie. To co na pewno przyniesie upgrade Androida, to drobne poprawki i ulepszenia oraz nowa wersja jądra Linux, wprowadzająca liczne aktualizacje.

Konferencja zaczyna się 15 maja i potrwa 3 dni. My będziemy Was informować o nowościach na bierząco.

źródło: Androidandme, Androidauthority, Benchmark

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...