Microsoft1

Konferencja Microsoftu już jutro — czego możemy się spodziewać?

Nowe Lumie, kolejna hybryda z linii Surface oraz rynkowa premiera finalnej wersji Windows 10 Mobile — to właściwie pewniaki, jeśli chodzi o tematy, które zostaną poruszone na jutrzejszym evencie. Czyżby gigant z Redmond ograniczył się wyłącznie do wymienionych punktów, które jakby nie patrzeć nie są żadną tajemnicą?

Microsoft1

Minione tygodnie obfitują w konferencje gigantów z branży. Właściwie czekamy już tylko na Microsoft, który to jutro zamierza zaprezentować kilka nowości. Nie spodziewam się tutaj żadnych „kiler ficzerów”, czy urządzeń które zrewolucjonizują rynek komputerowy. Nie mniej jednak możemy być świadkami kilku ciekawych premier.

Lumie

Tak, smartfony z Windows Phone bez wątpienia będą gwiazdą eventu. Według przecieków Microsoft pokaże jutro Lumie 950 oraz 950 XL. Prezentują one całkiem przyzwoitą konfigurację, z którą możecie zapoznać się w moim wcześniejszym wpisie.

Urządzenia, choć ciekawe, nie pomogą raczej w popularyzacji mobilnej platformy systemowej giganta z Redmond. System od startu zniechęcił rzeszę użytkowników, których odzyskanie może okazać się dla Microsoftu bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.

Surface

Flagowa hybryda, która według firm ma być wzorem dla producentów, doczeka się kolejnej wersji, ale czy to coś zmieni? Sam jestem zauroczony wymienionym sprzętem i podziwiam rozwiązania w nim zastosowane, jednak Surface w dalszym ciągu jest postrzegane jako urządzenie referencyjne, przez co nie może pochwalić się popularnością zbliżoną do innych podobnych tabletów konwertowanych.

Windows10ss

Windows 10 Mobile

Na ten punkt spotkania czekam najbardziej. O ile jestem pewny, iż jako zadowolony użytkownik Androida, do Windows Phone nie wrócę, o tyle staram się być na bieżąco z każdą zmianą w mobilnych okienkach. Windows na smartfonach jest dla mnie ciekawostką — czymś co wzbudza emocje oraz niemałe zainteresowanie, ale mimo to nie potrafi przekonać do siebie klientów. Nie bez wpływu na taki stan rzeczy pozostaje uboga oferta sklepu z aplikacjami dla Windows Phone (niebawem Windows 10 Mobile). Elementarne braki czynią system bezużytecznym — przynajmniej dla sporej części użytkowników. Nie mniej jednak, dalej jest on dla mnie ciekawy.

To tyle?

Czyżby wyżej wymienione nowości były jedynymi, które zamierza omówić jutro Microsoft? Obawiam się, że tak, choć w mojej głowie tli się nadzieja, iż stanie się inaczej. Gdzieniegdzie wspomina się o kolejnym Microsoft Smart Band, ale co z tego wyjdzie? Przekonamy się jutro.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...