Konferencja Nokii czy i/o Google? Co was bardziej ciekawi?

W nadchodzącym tygodniu będą miały miejsce dwa ważne dla świata technologii mobilnych wydarzenia. Jednym z nich będzie Google i/o, które odbędzie się w dniach 15-17 maja w San Francisco. Druga impreza to długo oczekiwana konferencja Noki w Londynie. Postaram się nakreślić czego możemy się spodziewać jeśli chodzi o zaprezentowane nowości…

nokia750x300

Nokia – 14 Maja w godzinach 11 -17 czasu polskiego zostaną pokazane nowości Nokii. Z pewnością będzie to uzupełnienie oferty produktów z linii Lumia, ponieważ urządzenia z serii Asha zostały pokazane na minionej konferencji w Delphi. Jeszcze niedawno krążyły plotki o Noki Catwalk lub Eos, jednak prawdopodobnie nie zobaczymy ich w Londynie. Jedno jest pewne – obecność Lumii 928, o której informacje obiegły świat w ostatnich tygodniach. Myślę, że nie będzie to jedyna nowość, a Pan Elop pokaże nam „coś” więcej. Tym czymś może okazać się tablet Nokii z systemem Windows w wersji 8 pro lub RT. Nie będzie to dla mnie wielkim zaskoczeniem biorąc pod uwagę rozpęd z jakim kroczy fiński producent. Szumnie głoszono upadek Noki w związku ze współpracą z Microsoft’em. Jednak przyszłość okazała się nieprzewidywalna dla czarnowidzów. Przy wsparciu giganta z Redmond, Finowie odzyskują powoli popularność.

Google – Gignat z Moutain View podzielił całe wydarzenie na mniejsze części. Kolejno będą prezentowane nowości związane z Android, Chrome Aps, Google+, Cloud Platform, Mapy, Youtube, Glass, Reklamy, Wallet.  Wielu z was zapewne czeka na pojawienie się nowej wersji Androida, prawda? Niestety, nawet jeśli Google pokaże coś nowego w tym temacie, z pewnością nie będzie to oczekiwany 5.0 Key Lime Pie. Firma musi dać czas producentom urządzeń na wprowadzenie wersji Jellybean na większej liczbie urządzeń, a dopiero później iść do przodu. W przeciwnym wypadku i tak już duża fragmentacja Androida pogłębi się. Jak zwykle ucierpieliby użytkownicy.

Tym razem Google może skupić się na innych częściach swojej działalności, takich jak projekt okularów, o których mówi się coraz śmielej. Równie dobrze może pokazać jakieś ciekaw rozszerzenie przeglądarki Chrome.

Tak jak widzicie, kolejny tydzień może wnieść wiele nowości na rynek technologii mobilnej. Jednak które wydarzenie będzie przez was uważniej śledzone?

One Comment

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...