Transport publiczny w aplikacjach na smartfony.

Nawet jeśli posiadacie własne auto, czasem jesteście zmuszeni do korzystania z komunikacji miejskiej. Często, trudno jest nam odnaleźć się w tych wszystkich rozkładach, przystankach i przesiadkach prawda? Z pomocą przychodzi wtedy aplikacja na smartfona…

autobus750x300

Transportoid – wygodny rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Za roczny abonament na korzystanie z aplikacji zapłacimy 10zł, czyli śmieszną kwotę. Co ciekawe, aplikacja działa zupełnie offline, połączenie z internetem jest potrzebne jedynie do jednorazowego pobrania rozkładów oraz ewentualnych aktualizacji. Kolejną zaletą programu jest możliwość kupna biletu poprzez współpracę z mPay oraz SkyCash. Dostępna jest wersja na Android i Windows Phone, użytkownicy iOS muszą jeszcze poczekać.

Jakdojade.pl – Kolejna aplikacja pozwalająca nam ustalić, jak dotrzeć do wyznaczonego celu komunikacją miejską. Nie ważne czy będzie to ZTM, SKM, MPK, PKP, program na podstawie informacji o naszej pozycji wyznaczy trasę od – do. Będziemy mogli sprawdzić nawet orientacyjną długość czasu podróży. Używając trybu offline jesteśmy ograniczeni jedynie do możliwości sprawdzenia rozkładu jazdy poszczególnych linii, lecz łącząc się z siecią zyskamy dostęp do każdej funkcji. Aplikacje można pobrać z Google Play, App Store oraz Windows Store.

Nokia Transport/Here Transit – jedna z wielu ekskluzywnych aplikacji Nokii. W kwestii pomocy przy dotarciu do wyznaczonego celu jest bardzo podobna do wcześniej opisanego „jakdojade.pl”. Samym designem idealnie wpisuje się w interfejs modern UI, wszak to aplikacja od głównego producenta sprzętu z systemem Windows Phone. Skoro już jesteśmy przy systemie, należy zaznaczyć, że pobranie jest możliwe jedynie dla użytkowników ekosystemu giganta z Redmond.

Google Transport Publiczny – Jak możemy wywnioskować z nazwy jest to rozwiązanie od firmy z Mountain View. Obsługa „transit” jest wbudowana w mobilne mapy dla Android’a. Niestety całość nie działa zbyt sprawnie, a obsługa nawet w większych miastach kuleje. Tak naprawdę wygoda korzystania z programu w Polsce na poziomie ledwo akceptowalnym jest możliwa jedynie w Szczecinie, Olsztynie i Białymstoku. Reszta lokalizacji zdecydowanie kuleje, a całość wymaga stałego dostępu do sieci.

Dla osób regularnie korzystających z komunikacji miejskich zainstalowanie aplikacji może okazać się zbawienne. Jednak osoby korzystające od święta z autobusów, metra, czy pociągów także powinny docenić fakt, że w razie awarii samochodu nie muszą pluć sobie w brodę za nieznajomość linii i połączeń w mieście. 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...