Koniec czekania. Tryb Poufny w Gmailu dostępny dla wszystkich!

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Tryb Poufny zaczyna być widoczny u pierwszych użytkowników poczty Gmail. Jeśli zastanawiacie się, w jakich sytuacjach możecie użyć tegoż narzędzia, czytajcie dalej — podpowiemy.

Tryb Poufny

Nie tak dawno Google zaprezentowało zupełnie nową odsłonę webowego Gmaila. Interfejs zaprojektowano w sposób, który znacząco podnosi komfort użytkowania i odnalezienie poszczególnych funkcji. Skoro jesteśmy przy funkcjach, warto wspomnieć o tym, że gigant z Mountain View wyposażył webowego Gmaila w nowości takie jak Szybkie Powiadomienia, Smart Reply, wypisanie z newslettera oraz ostrzeżenia o zagrożeniu. Nas najbardziej interesuje Tryb Poufny, który, jak się okazuje, trafił dzisiaj do pierwszych użytkowników poczty Gmail.

Tryb Poufny trafił do Gmaila

Nie każdy wie, czym tak właściwie jest wspomniany tryb, dlatego śpieszę z wyjaśnieniem. Tryb Poufny pozwala użytkownikowi na sprawdzenie, w jaki sposób wykorzystywane są wysłane maile. User może kontrolować to, czy adresat zdecyduje się kopiować, pobierać lub drukować wiadomość email. To jednak nie wszystko. Równie ciekawie przedstawia się możliwość samozniszczenia wysłanej wcześniej wiadomości po określonym z góry czasie. Genialne rozwiązanie, prawda? Problem w tym, że posiada ono jedną, niestety ogromną wadę. Korzystanie z funkcji działa jedynie w przypadku, w którym obydwie strony konwersacji korzystają z poczty Google.

Tempo wprowadzania nowości do usług Google robi wrażenie, ale to powoduje uczucie ciągłego używania wersji “beta” aplikacji klienckich. Decydując się na działanie w ekosystemie stworzonym przez wyszukiwarkowego giganta, należy zdawać sobie z tego faktu sprawę. Z nowości w poczcie Gmail możecie korzystać na komputerach, również tych zakupionych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Techcrunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...