Koniec blokad SIM-lock w iPhone’ach z Orange

Trwało to naprawdę długo, ale w końcu udało się — Orange rezygnuje ze stosowania blokad SIM-lock w iPhone’ach. Co zaskakujące, zmiana odnosi się nie tylko do nowo sprzedanych smartfonów, ale także do “jabłuszek” zakupionych kilka lat temu.

SIM-lock

Zgoda, trwało to długo. Stanowczo za długo. W 2018 roku żaden operator sieci komórkowej nie powinien stosować blokad SIM w żadnej formie. Niemniej, pomarańczowi w dalszym ciągu uskuteczniali SIM-locki, choć odnosiło się to tylko do urządzeń jednego producenta. Zgadza się, pechowcami byli w tym przypadku iUserzy. To jest już jednak przeszłość.

Pożegnajmy ostatnim bastion blokad SIM-lock

To świetna wiadomość dla wszystkich polskich fanów sprzętu z Cupertino. Okazuje się, że Orange kończy z pewną epoką i przestaje stosować blokady SIM-lock w iPhone’ach. Ważne jest to, że w tym przypadku prawo, a w zasadzie regulamin, działa wstecz. Oznacza to, że pozbawione blokady będą nie tylko nowe smartfony, które czekają na klientów w salonach operatora, ale także egzemplarze zakupione kilka lat temu. To świetny ruch, brawo Orange.

Sprawa dotyczy każdego iPhone’a, choć automatyczny proces zdejmowania blokady wygląd nieco inaczej w przypadku smartfonów z serii 5 i starszych. Nowsze modele “załatwią” sprawę poprzez sieć Wi-Fi, podczas gdy staruszki muszą zostać najpierw podłączone i zalogowane do aplikacji iTunes.

Tylko iPhone’y

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Orange skończyło ze stosowaniem SIM-locków już w 2016 roku, ale odnosiło się to jedynie do smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Użytkownicy iPhone’ów w dalszym ciągu musieli borykać się z ograniczeniami. Fakt, można było je zdjąć w salonie operatora za kwotę 77 złotych, jednak była to pewnego rodzaju niedogodność. Dodam — niepotrzebna.

Od teraz żaden klient Orange nie spotka się już z SIM-lokami. Tak trzymać.

Źródło: Orange

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...