Koniec wsparcia dla Skype na TV

Wielkie firmy wycofują się ze wspierania swoich produktów na platformach ze starszym OSem lub na konkretnych urządzeniach. Tym razem Microsoft ogłosił, że Skype dla TV będzie miał wsparcie techniczne tylko do czerwca 2016.

Czy oznacza to, że pożegnamy się z rozmowami przez ten popularny komunikator na ekranach naszych telewizorów? Na to wygląda. Skype na TV nie dostanie nowych aktualizacji, a dodatkowo będzie trzeba utworzyć nowe konto i zresetować hasło, co możliwe będzie na stronie internetowej Skype.com.

Dotychczas z komunikatora mogli korzystać posiadacze telewizorów Smart TV. Po ustawieniu prywatności i nadaniu nazw kontaktom mogliśmy połączyć się ze znajomymi, jeśli tylko mieliśmy dostęp do Internetu. Niektóre telewizory miały wbudowaną kamerę, zaś do wielu z nich wystarczyło to urządzenie po prostu podłączyć. Skype na TV opisywany był jako aplikacja, która pozwalała na wiele wspólnych aktywności; nie służyła jedynie do zwyczajnego kontaktu. Była dostępna od razu po kupnie telewizora lub można ją było pobrać, w zależności od producenta i modelu urządzenia.

To, czy będziemy mogli używać komunikatora Skype od czerwca 2016, zależy jedynie od producentów telewizorów i od modeli urządzeń. Wydaje się, że większość firm będzie chciała usunąć aplikację ze swoich produktów.

Czym gigant z Redmond tłumaczy decyzję o zaprzestaniu wsparcia dla Skype na TV? Preferencje użytkowników komunikatora zmieniły się i coraz częściej korzystają oni z niego za pomocą urządzeń przenośnych. Zabranie ze sobą smartfonu czy tabletu jest znacznie wygodniejsze, a posiadanie któregoś z tych urządzeń zapewnia niemalże nieograniczony dostęp do sieci. Telewizor to coś, co kojarzy się bardziej z domowym ogniskiem, gdzie na ogół jest już inny sprzęt zapewniający dostęp do Internetu i aplikacji. Mając to wszystko na uwadze, Microsoft chce się skupić na zapewnieniu użytkownikom komputerów i urządzeń mobilnych jak najlepszej jakości usługi. Tak długo, jak było to możliwe gigant z Redmont wspierał swoją aplikację w telewizorach Smart TV.

Wygląda na to, że dewizą dzisiejszych czasów jest: żeby coś ulepszyć, należy z innej rzeczy zrezygnować. 

 

Źródło: Skype

Źródło grafiki: Samsung

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...