moot 750x300 1

Google jest zdesperowane – zatrudnia założyciela… 4chan

Google Plus to serwis społecznościowy, który od samego początku swojego istnienia, nie radził sobie najlepiej. Dziś niestety mało kto o nim pamięta, choć drzemią w nim ogromne możliwości. Podjęta przez giganta decyzja o zatrudnieniu Chrisa Poola może być jednak błędem.

moot 750x300 1

Kojarzycie jedno z najgłośniejszych wydarzeń 2014 roku pod nazwą „The Fapening”? Wy na pewno nie, ale kolega z całą pewnością wam o tym opowiadał. Ogromny skandal z wyciekiem nagich zdjęć najsławniejszych aktorek Hollywood w tym uwielbianej Jennifer Lawrence. Gdzie po raz pierwszy pojawiła się wzmianka o tym, że iCloud nie do końca jest szczelne? 4chan.

4chan to wyjątkowe miejsce w sieci. Znajdziemy tam niemal wszystko, nawet to czego nie mieliśmy ochoty oglądać, a skrót /b/ czasem doprowadzi nas w rejony Internetu, z którego bardzo trudno zawrócić. Chris Pool założył serwis mając 15 lat, a przez ponad dekadę był też tam administratorem. Nick Mr. Pool i sam 4chan przyniósł mu nie tylko rozpoznawalność, ale też ogromne pieniądze. Serwis przeszedł w zeszłym roku w ręce Hiroyuki Nishimura. Co w takiej sytuacji może zrobić założyciel 4chan? Znaleźć sobie nowe zajęcie.

moot 750x300 2

Na swoim blogu oznajmił, że podejmuje współpracę z Google. Jak sam stwierdził, ujęła go pasja, entuzjazm oraz inteligencja pracowników, którzy działają na wielu polach, by rozwiązywać najważniejsze światowe problemy. Pool liczy też, że do firmy wniesie swoje wieloletni doświadczenie w prowadzeniu serwisu społecznościowego. Czyli możemy liczyć na to, że założyciel 4chan zostanie oddelegowany do rozruszania Google Plus.

Trudno nie patrzeć na dokonania Poola bez wspominania 4chan. I choć serwis rozrósł się do niebotycznych rozmiarów, jego jakość jest dyskusyjna. Można powiedzieć nawet, że jego wkład ograniczał się tylko do moderowania, choć i z tym różnie bywało. Google potrzebuje pomocy i doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Ich serwis coraz szybciej traci na popularności i powoli staje się miejscem, gdzie zaglądają tylko profesjonaliści i ci, których znudził Facebook czy Snapchat. Tylko jak długo uda im się utrzymać na powierzchni? Pool może to zmienić i czujemy, że w najbliższym czasie Google Plus czekają zmiany znacznie większe niż te, które gigant zapowiadał.

Źródło: ChrisHatesWriting 
Fot: Twitter, 9gag

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...