You are here
Koniec wsparcia dla starszych wersji Internet Explorer News 

Koniec wsparcia dla starszych wersji Internet Explorer

Wygląda na to, że użytkownicy starszych wersji Internet Explorer będą musieli albo pomyśleć o aktualizacji, albo zmienić przeglądarkę internetową. Microsoft zapowiedział,  że będzie wspierał wcześniejsze wydania IE do 12 stycznia 2016 roku.

 

Po tej dacie aktualizacje otrzyma jedynie Internet Explorer 11, który dostępny jest w Windows 7, 8 i 10. Oznacza to, że użytkownicy starszych wersji będą zmuszeni dokonać aktualizacji przeglądarki, zmienić ją na niedokończoną Edge lub pomyśleć o całkowitej zmianie na inną.

Przeglądarka pozbawiona wsparcia technicznego Microsoft sprawia, że komputer użytkownika jest podatnym gruntem na ataki szkodliwego oprogramowania. Chociaż w działaniu Microsoft widać troskę o bezpieczeństwo klientów w sieci, to można odnieść wrażenie, że kryje się za tym próba promowania niedopracowanej Edge.

Kolejny gigant pokazuje, że posiadacze komputerów ze starszymi wersjami systemu Windows się nie liczą i koniecznie, czasem wbrew woli samych użytkowników, muszą oni dokonać aktualizacji do nowszej edycji. Wcześniej ze wsparcia technicznego dla Windowsa XP i Vista wycofało się Google, które zapowiedziało, że klientom mającym te wersje systemu przyjdzie się cieszyć przeglądarką Chrome tylko do kwietnia 2016, o czym już pisaliśmy

 

Źródło: Microsoft 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Related posts

Leave a Comment