Koniec wsparcia dla starszych wersji Internet Explorer

Wygląda na to, że użytkownicy starszych wersji Internet Explorer będą musieli albo pomyśleć o aktualizacji, albo zmienić przeglądarkę internetową. Microsoft zapowiedział,  że będzie wspierał wcześniejsze wydania IE do 12 stycznia 2016 roku.

 

Po tej dacie aktualizacje otrzyma jedynie Internet Explorer 11, który dostępny jest w Windows 7, 8 i 10. Oznacza to, że użytkownicy starszych wersji będą zmuszeni dokonać aktualizacji przeglądarki, zmienić ją na niedokończoną Edge lub pomyśleć o całkowitej zmianie na inną.

Przeglądarka pozbawiona wsparcia technicznego Microsoft sprawia, że komputer użytkownika jest podatnym gruntem na ataki szkodliwego oprogramowania. Chociaż w działaniu Microsoft widać troskę o bezpieczeństwo klientów w sieci, to można odnieść wrażenie, że kryje się za tym próba promowania niedopracowanej Edge.

Kolejny gigant pokazuje, że posiadacze komputerów ze starszymi wersjami systemu Windows się nie liczą i koniecznie, czasem wbrew woli samych użytkowników, muszą oni dokonać aktualizacji do nowszej edycji. Wcześniej ze wsparcia technicznego dla Windowsa XP i Vista wycofało się Google, które zapowiedziało, że klientom mającym te wersje systemu przyjdzie się cieszyć przeglądarką Chrome tylko do kwietnia 2016, o czym już pisaliśmy

 

Źródło: Microsoft 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...