You are here
Konsola czy karta płatnicza? Arduboy, miniaturowa konsola News 

Konsola czy karta płatnicza? Arduboy, miniaturowa konsola

Furorę już rok temu robiły wizytówki cyfrowe (swoją drogą prototypy Arduboya), na których wyświetlał się obraz, bądź było można nich pograć w prostą grę. Wszystko zawdzięczamy miniaturyzacji i pomysłowości użytkowników.

Wczoraj pisaliśmy artykuł o C.H.I.P., przenośnym komputerze, którego istnienie zawdzięczamy pomysłowości użytkowników i serwisowi kickstarter. Teraz przedstawiamy Arduboy, konsolę, która zmieści się w twoim portfelu razem z resztą twoich wizytówek. Powstanie urządzenia wiąże się z Do It Yourself; podobnie jak C.H.I.P., jest to projekt chałupniczy, który dotarł na serwis crowdfundingowy dzięki pasji i zainteresowaniu społeczności zebranej wokół projektu. Arduboy został zbudowany na układzie Arduino (stąd też nazwa), który jest opartym o 32-bitowe procesory ARM układem, który potrafi spełniać funkcję komputera lub mikrokontrolera.

Arduino jest wyposażone w możliwości komunikacji interfejsami seryjnymi (takimi jak USB) i można je programować w C/C++. Wszystko to dało twórcom Arduboya możliwość zamknięcia małej konsoli o monochromatycznym ekranie LED na powierzchni o wielkości karty płatniczej. Konsola również posiada wbudowany akumulator i przyciski rozłożone w identycznym układzie co pierwsze modele GameBoya. Pierwsze gry już powstają, według modelu otwartej licencji (każdy może stworzyć albo edytować gry).

Większość tytułów obecnie promujących konsolę to klony tytułów również z pierwszej przenośnej konsoli Nintendo, jednak spodziewamy się znacznie większej różnorodności w miarę wsparcia społeczności. To idealny gadżet dla miłośników oldschoolowych przenośnych konsol, specyficznie dla tych, którzy mają możliwość stworzenia własnego tytułu programując. Teraz tylko musimy poczekać, aż ktoś odpali na Arduboyu Dooma.

Źródła: Kickstarter

Polecamy przenośne konsole w naszym sklepie.

Related posts

Leave a Comment