BlinkFeedHTC1

Reklamy w BlikFeedzie? Nowy sposób HTC na zarabianie…

Użytkownik Twittera @upleaks poinformował za pośrednictwem swojego konta profilowego o planach HTC związanych z monetyzacją autorskiego agregatora treści – BlinkFeeda. Czyżby Tajwańczycy zamierzali za jego pomocą poprawić swoje niezbyt satysfakcjonujące wyniki finansowe?

BlinkFeedHTC1

Obecna pozycja HTC na rynku urządzeń mobilnych nie należy do najmocniejszych. Owszem marka trwale zakorzeniła się w świadomości użytkowników i do dziś dla wielu jest synonimem wysokiej jakości. Potwierdza to zresztą każdy kolejny flagowiec. Niestety, firmie coś po drodze zwyczajnie nie wyszło i zapomnieli o userach z mniej zasobnymi portfelami, co poniosło za sobą pewne straty. Brak interesujących modeli prezentujących średnią oraz niską półkę okazał się dla firmy problematyczny.

HTC stara się błąd ten naprawić, lecz nie oszukujmy się – jest to proces trudny i co gorsza długi. Dlatego też przeciek dotyczący chęci czerpania zysku z innego źródła, jakim jest BlinkFeed, wydaje wysoce prawdopodobny.

Zacznijmy od tego, czym jest w ogóle wspomniany agregator. To nic innego jak narzędzie skupiające najważniejsze informacje ze śledzonych przez użytkownika stron, blogów, portali, które dodatkowo integruje się z kalendarzem, pogodą i innymi aplikacjami HTC. Połączenie Google Now i Feedly? Nie zupełnie, choć ciężko przewidzieć, w jakim kierunku rozwinie się wspomniany produkt.  Na tę chwilę możemy być pewni, no prawie pewni, jednego – w strumieniu aktywności BlinkFeed prędzej czy później zagoszczą reklamy.

Nie uważam tego oczywiście za nic złego. Firma musi zarabiać, zaś ja chce mieć produkt za darmo. Pytanie tylko na ile trafne okażą się reklamy. Jeśli będą zgodne z moimi zainteresowaniami – nie mam nic przeciwko. Jednak jeśli jako fan technologii będę zmuszony do codziennego oglądania propozycji kupna lalki Rozalki, nie będę zachwycony. Podejrzewam, że moje zdanie podzieli reszta użytkowników smartfonów HTC.

Jeśli nie zetknęliście się jeszcze z produktami Koreańczyków, które zostały wyposażone we wspomniany BlinkFeed, koniecznie odwiedźcie nasz sklep. Znajdziecie tutaj mnóstwo smartfonów HTC w atrakcyjnych cenach.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...