You are here
Konto Bankowe Google — kolejny gigant zainteresowany branżą fintech artykuły News 

Konto Bankowe Google — kolejny gigant zainteresowany branżą fintech

Wygląda na to, że już w przyszłym roku będzie można otworzyć konto bankowe zintegrowane z Google Pay. Gigant z Cupertino dołącza do grona firm odważnie kroczących w stronę segmentu fintech. Niełatwo będzie jednak zaufać koncernowi czerpiącego zysk z prywatnych informacjach o użytkownikach.

Konto Bankowe
fot. Pixabay

Powiedzmy sobie jasno — Google zarabia na monetyzacji danych użytkowników autorskich usług. Nie chcę oceniać moralności sposobu zarobkowania, gdyż sami wyrażamy na nie zgodę, akceptując regulaminy usługodawcy. Wszystko wydaje się klarowne. Przynajmniej do momentu, w którym do sprawy nie są zamieszane pieniądze użytkowników. Właśnie dlatego zastanawia się, czy konto bankowe w Google jest dobrym pomysłem.

Konto Bankowe w Google Pay

Wall Street Journal podaje, iż Google pracuje nad projektem Cache, który miałbym zostać udostępniony szerszemu gronu klientów już w przyszłym roku. Cache to nic innego jak konto bankowe oferowane w ramach Google Pay, które działałoby przy współpracy instytucji bankowej Citygroup oraz kasą Stanford Federal Credit Union. Brzmi interesująco? Owszem, podobnie jak Apple Card, Facebook Pay oraz podobne. Mamy więc do czynienia, nie z jednostkowym wyskokiem, a serią decyzji o wejściu w fintech.

W teorii gigant z zapewnia, że nie zamierza wykorzystywać zebranych z nowej usługi danych do targetowania reklam. Historia transakcji użytkownikówbędzie więc objęta tajemnicą, ale wielokrotnie przekonywaliśmy się już, o tym, że teoria potrafi znacznie odbiegać od praktyki. Sądzę jednak, że w tym konkretnym przypadku sprawa będzie wyglądać, mówiąc w dużym uogólnieniu, przejrzyście. Raczkowanie w segmencie Fintech, podobnie jak poznawanie każdej innej branży wymaga ostrożności i powolnego zdobywania zaufania klientów/userów. Google nie może pokpić sprawy. Oczywiście, tylko jeśli naprawdę poważnie myśli o rozwoju usługi.

Jak myślicie, czy konto bankowe w Google to dobry pomysł?

Źródło: WSJ

Related posts

Leave a Comment