Kontynuacja kultowej polskiej gry, Franko znalazła wydawcę

Franko 2 – nowa odsłona, ważnego dla wielu graczy tytułu znalazła wydawcę. IMGN.PRO stał się dystrybutorem gry zarówna na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym.

Firma IMGN.PRO zajme się globalną dystrybucją tytułu oraz kompleksowymi działaniami promocyjnymi oraz marketingowymi z nim związanymi.

Przedstawiciel IMGN.PRO – Łukasz Kubiak, tak skomentował podjętą współpracę z oryginalnymi twórcami produkcji :

„Kiedy tylko usłyszeliśmy o pracach nad Franko 2, byliśmy mocno podekscytowani. Tymbardziej, gdy okazało się, że za projektem stoją ludzie odpowiedzialni za pierwszą część gry wiedzieliśmy już, że mamy do czynienia z powrotem legendy (…) To fantastyczne uczucie móc współpracować z oryginalnymi twóracmi tytułu, który był dla wielu z nas swoistą inicjacą w świecie gier komputerowych.”.

Franko 2 – to gra, będąca kontynuacją klasycznego Franko: The Crazy Revenge z 1994 roku.

Pomysłodawcami, znajdującego się obecnie w fazie powstawania tytułu, są Tomasz Tomaszek oraz Mariusz Pawluk, oryginalni autorzy pierwszej odsłony tej serii.

 – „Franko 2 to gra, w której widzimy ogromny potencjał. Na naszym rodzimym rynku to sequel tytułu, o którym bez wątpienia można powiedzieć – kultowy. Jeśli chodzi o rynek globalny, gra doskonale wpisuje się w aktualnie panujące tredny dotyczące niezależnych produkcji ocierających się o klimat retro. Oczywista dla rodzimych graczy atrakcyjność tła fabularnego Franko 2, ukazującego nasze polskie realia w nieco krzywym zwierciadle, może być równie atrakcyjna dla globalnych odbiorców, oferując im pewną dozę egzotyki.” – dodał Bartosz Moskała z IMGN.PRO

Franko 2 to bijatyka 2d, osadzona w polskich realiach, cechująca się specyficznym poczuciem humoru, w której możemy znaleźć odniesienia do wielu rzeczywistych wydarzeń. Tytuł jest pierwszym projektem objętym programem opieki nad niezależnymi twórcami, jaki IMGN.PRO prowadzi we współpracy z serwisem Wspieram.to.

Na temat zawartego porozumienia postanowili dodać coś sami twórcy Franko 2:

„Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy z IMGN.pro – już po pierwszych 15 minutach spotkania wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z ludźmi, którzy ta jak my żyją tym co robią. Kiedy zaczęliśmy wspominać Franko: The Crazy Revenge, pomimo bardzo profesjonalnej postawy, zamienili się w nastolatków, którym do szczęścia brakowało jedynie Amigi i joysticka – takich ludzi potrzebujemy. Współpraca z IMGN.PRO będzie dla nas kluczowa, dzięki nim gra dotrze tam, gdzie sam Franko nie dałby rady.”.

Gre wesprzeć finansowo można tutaj. Jeśli natomiast chcecie zapoznać sie z dystrybutorem zapraszamy pod ten adres.

Źródło: IMGN.PRO

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...