You are here
Korea Południowa pozwała Apple za wyzyskiwanie operatorów artykuły News 

Korea Południowa pozwała Apple za wyzyskiwanie operatorów

Apple ma kolejny problem natury prawnej. Po niemieckich i chińskich tarapatach gigant z Cupertino musi zmierzyć się z zarzutami stawianymi przed nim w Korei Południowej. Tamtejsza Komisja ds. Uczciwej Konkurencji uważa, że sadownicy nadużywają swojej pozycji, wyzyskując tym samym operatorów sieci komórkowych.

Problemy firm działających w obszarze nowych technologii są standardem. Wojny patentowe, oskarżenia użytkowników oraz pozwy od przeróżnych organizacji nikogo już nie dziwią. Niemniej, niektóre sytuacje zasługują na poznanie. Jedną z ciekawszych perypetii Apple jest koreański spór w zakresie współpracy z lokalnymi operatorami sieci komórkowych.

Apple gra nie fair wobec koreańskich operatorów

Wspomniana wcześniej komisja uważa, że sadownicy wymuszają na operatorach GSM pokrywanie części kosztów napraw serwisowych oraz działań marketingowych. Mało tego, podmiot “grozi” sprzedawcom zablokowaniem dostaw, na co ci nie mogliby sobie pozwolić biorąc pod uwagę oczekiwania klientów. Jak łatwo się domyślić, gigant z Cupertino umywa ręce, twierdząc, że zasady współpracy są jasne i uczciwe.

Nie są to pierwsze tego typu zarzuty wysuwane w stronę Apple. Prawdą jest jednak to, że firma tworzy pewnego rodzaju monopol w swojej kategorii, przez co może pozwolić sobie na odważniejsze żądania wobec współpracujących podmiotów.

Źródło: Softpedia

Grafika

Related posts

Leave a Comment