You are here
Czy składane smartfony zawładną targami MWC 2019? felietony 

Czy składane smartfony zawładną targami MWC 2019?

Targi MWC 2019 rozpoczynają się już pod koniec lutego, kiedy to Barcelona stanie się stolicą nowych technologii. Podczas Mobile World Congress producenci elektroniki użytkowej pokażą swoje świeżynki, które wytyczą trendy na najbliższe miesiące, a może nawet lata. Pytanie, czy wśród trendów znajdą się składane smartfony?

Składane smartfony

To, że urządzenia ze składanymi tudzież elastycznymi ekranami pojawią się na tegorocznym MWC, jest w zasadzie pewne. Swoje propozycje przedstawią zarówno giganci branży, jak i mniejsi gracze. Nie ma jednak pewności co do tego, na ile konstrukcje te będą udane.

Składane smartfony — hit czy kit?

Rendery, grafiki oraz filmy koncepcyjne, a także szkice pobudzają nasze wyobrażenia względem tytułowego segmentu urządzeń mobilnych. To naturalne, ale nie jestem pewny, czy możemy nazywać go pełnoprawnym trendem roku 2019. Owszem, na targach pojawi się co najmniej kilka smartfonów z elastycznymi ekranami, jednak jestem więcej niż pewny, że będą one koszmarnie drogie. To nie jedyny potencjalny minus wspomnianych konstrukcji.

Składany smartfon Xiaomi pokazany na filmie

Należy pamiętać o tym, że składane smartfony podobnie jak inne ficzery, będą początkowo dość problemowe. Nietrwałe rozwiązania, wysoka awaryjność oraz brak dostosowania przez deweloperów aplikacji spowodują, że w pierwszych miesiącach lub nawet latach życia nowego segmentu, sprzęty te będą raczej ciekawostką. Jeśli producenci dopracują je, usuną nieprawidłowości oraz obniżą ceny, sytuacja może się poprawić. Natomiast jeśli koszt zakupu utrzyma się na początkowym poziomie, zaś twórcom nie uda się zachęcić deweloperów do współpracy, składane smartfony mogą stać się jedynie ciekawostką (Smartfony o klasycznej konstrukcji znajdziecie na Vipelektrogadzet.). Tak samo stało się z ekranami 3D, o których mówiono w kategorii niedalekiej przyszłości. Dziś wiemy już, że technologia ta okazała się totalną klapą. Czy tak samo będzie w przypadku tytułowego rozwiązania? Tego dowiemy się już pod koniec lutego, kiedy będziemy mieli okazję zapoznać się z nowościami Mobile World Congress 2019.

Grafika: LetsGoDigital

Related posts

Leave a Comment