sonyy 750x300 1

Kręć jak James Bond

O tym, że „Spectre”, czyli najnowszy film o Bondzie, zarobi krocie, wiadomo nie od dziś. Każdy chce więc uszczknąć z tego choć część dla siebie. Co ciekawe, Sony robi to w swoim stylu i dopasowało się do Bonda idealnie.

 
sonyy 750x300 1
Akcja „Made for Bond” rozkręcona została już jakiś czas temu. Chyba każdy, kto ma dostęp do sieci albo ogląda telewizję, widział choć jeden spot albo reklamę nawiązującą do „Spectre”. Sony nie poprzestaje jednak na zwykłych spotach, posuwa się znacznie dalej. I robi to w dobrze znanym wszystkim stylu.
Producent nie ukrywa, że głównym produktem kampanii jest Xperia Z5 Compact. Wprawdzie na ekranie widzimy także aparat Cyber-shot RX100 IV, to wokół Z5 dzieje się cała akcja nakręconego przez Daniela Kleinmana spotu. Człowiek ten, odpowiedzialny jest za ostatnie czołówki z filmów o Bondzie. Gdy czekamy w napięciu na początek filmu, a nasze uszy dopieszcza muzyka najlepszych twórców, obrazy przewijające się na ekranie stworzył właśnie Kleinman. Również „Spectre” zostało naznaczone jego ręką i ponoć tylko dzięki niemu, da się wysłuchać utworu Sama Smitha do końca.
 
http://www.youtube.com/watch?v=5y_UqgxQv10
Kleinman, jak przystało na filmowca, niezbyt chętnie dzieli się tajnikami swojej sztuki. Tym razem, dla Sony zrobił wyjątek i dał kilka rad początkującym. Pomocne one będą szczególnie dla tych, którzy planują kręcić sceny akcji. Kleinman zaleca minimum dwie kamery, a także przeprowadzenie wcześniejszej próby. Dzięki temu, łatwiejsze będzie ustawienie odpowiedniej ostrości, a operator nie „zgubi się” próbując nadążyć za aktorami czy wydarzeniami. Nie wolno także zapomnieć o bezpieczeństwie na planie i przede wszystkim, dobrym sprzęcie. Reklama Xperii Z5 Compact nakręcona została kamerą Sony F65, a jej realizacja trwała 30 godzin. Za to prace post produkcyjne zajęły już godzin 700.
Warto przypomnieć, czym jest rzeczona główna bohaterka spotu. Sony Xperia Z5 Compact ma ekran o przekątnej 4,6 cala, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 i 2 GB RAM. Dodatkowo spełnia standardy IP65 oraz IP68, a umieszczony w niej aparat wyróżnia bardzo dobry i szybki mechanizm łapania ostrości. Dobry wybór panie Bond.
Źródło: Sony
Fot: jw.
____________________
Smartfony od Sony znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...