Krrit750x300

KRRiT ma pomysł na nowa opłatę audiowizualną – cena was zaskoczy

Plotkom na temat zmian w kwestii opłaty, jak i ściągalności dotychczasowego abonamentu radiowo-telewizyjnego nie było końca. Okazuje się jednak, iż najnowszy pomysł Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, który trafił właśnie do przedstawicieli rządu, nie tylko uporządkuje temat, ale zmniejszy przy tym czas emisji reklam – nawet o 67%.

Krrit750x300

Kilka tygodni temu w sieci pojawiły się informacje o tym, że KRRiT zamierza wprowadzić stałą opłatę wynoszącą 10 zł miesięcznie, którą ponosiłoby każde gospodarstwo domowe. Nie określono co prawda metody ściągalności, jednak wstępny zarys dawał pewny pogląd na pomysł Rady.

Wczoraj okazało się, że fakt opłata jest bliska 10 zł, bo wynosi równo 8,33 zł miesięcznie, jednak dotyczy każdego „dorosłego obywatela zdolnego do ponoszenia obciążeń finansowych”. Daje nam to prawie 100 zł rocznie. Biorąc pod uwagę, że statystyczne gospodarstwo to dwie osoby dorosłe kwota rośnie do 200 zł za 12 miesięcy. Więcej niż początkowo przypuszczano. Co ciekawe, tym razem miganie się od płatności będzie niezwykle utrudnione, gdyż należności będą najprawdopodobniej ściągane przy okazji rocznych rozliczeń podatkowych.

KRRiT

Wróćmy na chwilę do określenia „dorosłego obywatela zdolnego do ponoszenia obciążeń finansowych” – KRRiT nie precyzuje w dokumencie, co kryje się pod tym pojęciem, ale podejrzewam, że z opłat zostaną tymczasowo zwolnieni jedynie bezrobotni zarejestrowani w urządzenie pracy.

Składka w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą jest odpowiednio wyższa i wyniesie 166,66 zł miesięcznie.

Według członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotychczasowy model finansowania mediów publicznych nie zdaje egzaminu i, prawdę mówiąc, trudno nie zgodzić się z tymże twierdzeniem. Nowy sposób ma w teorii poprawić tę niekomfortową dla wszystkich sytuację. Czy tak się rzeczywiście stanie? Odpowiedź przyjdzie z czasem. 

Źródło: KRRiT

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...