google750x300

Nowa metoda logowania do usług Google – tym razem bez hasła!

Dla fana ekosystemu Google, a za takiego się uważam, strata konta byłaby niewyobrażalnie dotkliwa. Dlatego też każda zmiana mająca poprawić kwestię bezpieczeństwa moich danych cieszy. Szczególnie jeśli dotyczy logowania…

google750x300

Okazuje się, że Google pracuje nad nową metodą logowania do swoich usług. Najciekawsze jest to, że do autoryzacji nie będzie potrzebne hasło, a jednie dostęp do wcześniej skonfigurowanego przez nas telefonu.

Całość przypomina nieco weryfikację dwuetapową za pomocą specjalnych kodów lub SMS-ów, lecz jest tutaj pewna różnica. Przy próbie „podpięcia” nowego komputera, tudzież przeglądarki na naszym smartfonie pojawi się powiadomienie – po jego zatwierdzeniu nastąpi automatyczne zalogowanie. Proste, przyjemne, ale czy na pewno bezpieczne? Zakładając, że zabezpieczacie swoje smartfony przed dostępem osób trzecich (pin, hasło, smartlock), nowa opcja wydaje się naprawdę rozsądna. Ja z pewnością będę z niej korzystał.

GoogleBA

Niestety, nie wiemy kiedy nowa metoda logowania pojawi się u użytkowników. Na chwilę obecną dostępem do opisywanej funkcji pochwalił się jeden z użytkowników serwisu Reddit  (rpp1226) – donosi serwis Engadget.

Zarówno producenci urządzeń, wydawcy oprogramowania, jak i dostawcy usług prześcigają się w pomysłach na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa użytkowników. Nie powinno to dziwić nikogo, wszak żyjemy w erze rozwiązań cloudowych. Wielu z nas trzyma w wybranej chmurze nie tylko fotki z wakacji – często są to „wrażliwe” dane, które wręcz wymagają zastosowania dodatkowego zabezpieczenia.

GoogleBA1

Znak czasów? Na to wygląda, ale powtórzę jeszcze raz – każde działanie zwiększające poziom bezpieczeństwa danych cieszy mnie niezmiernie. A was?

Źródło: Engadget

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...