NightMode750x300

Książki Google Play – od teraz z trybem nocnym

Jako że coraz częściej do czytania książek wykorzystujemy tablety, a nawet phablety, producenci dwoją się i troją, aby aplikacje do tego służące były jak najprzyjaźniejsze użytkownikowi. Niestety, ebooki na ekranach innych niż e-ink męczą nasze oczy i nic na to nie poradzimy. My nie, ale Google owszem.

NightMode750x300

Gigant z Mountain View poinformował za pośrednictwem swojego bloga o wprowadzeniu dość istotnej funkcji do usługi Google Play Books. Mowa o trybie nocnego czytania, który w dość sporym uproszczeniu pozwoli odpocząć naszym oczom podczas wieczornego rozkoszowania się ebookami.

Jak wiadomo niebieskie światło emitowane przez ekrany naszych urządzeń mobilnych skutecznie uniemożliwia nam późniejsze zaśnięcie, gdyż mózg przestawia nas na coś w rodzaju „trybu dziennego”. Nie wspomnę już nawet o tym, w jakim stopniu wpływa to negatywne na kondycję naszego wzroku. Google postanowiło zaradzić temu problemowi za pomocą jednej jakże istotnej zmiany w aplikacji do czytania ebooków.

„Tryb nocny” eliminuje stopniowo ilość niebieskiego światła pochodzącego z ekranów naszego smartfona tudzież tabletu. Co ciekawe potrafi to zrobić w oparciu o porę dnia, dzięki czemu wszystko odbywa się właściwie z automatu. Wszystko co musi zrobić użytkownik to włączyć odpowiednią opcję w menu ustawień aplikacji.

GooglePlayBooks

Cóż – wstyd przyznać, ale choć jestem miłośnikiem książek, nie zakupiłem jeszcze specjalnego czytnika ebooków. Na chwilę obecną treści konsumuje za pomocą tabletu z Androidem oraz tabletu z Windowsem i niestety odczuwam już, że nie jest to zbyt korzystne dla moich oczu. Biorąc pod uwagę powyższe – zapowiedziany właśnie „tryb nocny” mający zagościć w Google Play Book wydaje mi się niebywale interesujący.

Aktualizacja zawierająca opisywany ficzer trafiła już do Google Play, lecz może nie być jeszcze widoczna dla wszystkich użytkowników. To akurat nikogo nie powinno dziwić – gigant z Mountain View przyzwyczaił nas już do stopniowego wprowadzania aplikacji w zależności od regionu, języka lub innych znanych tylko włodarzom firmy czynników.

Źródło: officialandroid.blogspot

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...