oppo

Który ekran przyjmie się w świecie nowych technologii – 4K od Shrapa czy bezramkowy w nowym Oppo R7?

Wszędzie, gdzie tylko spojrzymy, widać urządzenia mobilne, tablety, telefony. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach. Jednym z głównych kluczowych podzespołów jest ekran, a właściwie jego parametry.

oppo
Obecnie flagowe modele czołowych producentów mają ekrany o rozdzielczości do 2K, czyli QHD 2560×1440. Sharp pokazał właśnie ekran 4K (3860×2160) w technologii IGZO i przekątnej równej 5,5”. Zagęszczenie pikseli w przypadku takiego panelu wynosi aż 806 ppi. Jednak czy potrzebna jest nam coraz to większa rozdzielczość wyświetlacza, przy jego ograniczonych wymiarach? Różnica pomiędzy 2K a 1080p jest bardzo mała, a znacznie wpływa na zużycie baterii. W przypadku 4K powinno być podobnie, może warto pomyśleć o jakimś innowacyjnym rozwiązaniu w kwestii ekranów.

oppo1Oppo, czyli chiński producent smartfonów pokazał zdjęcia nowego modelu –R7, wokół którego jest duże zamieszanie, spowodowane ramkami dookoła ekranu, a właściwie ich brakiem. Ponadto telefon jest bardzo cienki, ma zaledwie 4,85 mm. Napędzany jest 8-rdzeniowym procesorem Mediatek MT6795. Do robienia zdjęć służy 20,7-megapikselowy aparat. Pełna specyfikacja nie została jeszcze opublikowana i musimy poczekać do premiery urządzenia. Chiński producent z pewnością zyska rozgłos za sprawą tego modelu, ale czy osiągnie sukces ? Ekran przyciąga uwagę, jednak nie wiadomo jak sprawuje się na co dzień, a przede wszystkim jak znosi upadki. Z pewnością jeszcze usłyszymy o Oppo R7 i jego wyświetlaczu.

Wyścig technologiczny trwa i każdy producent chce czymś zaszokować oraz zachwycić potencjalnego klienta. Nie zapominajmy, że przede wszystkim chodzi tutaj o zadowolenie klientów. Nowe urządzenia napakowane są przeróżnymi gadżetami, których nie używamy. Podzespoły mają tak wyśrubowane parametry, że w pewnym momencie różnica jest praktycznie niezauważalna. Oczywiście nie mówię tutaj o wszystkich komponentach, ale w obecnej chwili na rynku brak powiewu świeżości. Może ekran Oppo R7 coś zmieni i natchnie producentów do stworzenia czegoś zupełnie nowego, innego.

źródło: phonearena, droid-life
foto: mydrivers.com

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...