„Który na górę, który spada w dół”

Znacie serwis newzoo.com? Nie? Nie martwcie się, ja też go nie znałem. Portal ten zajmuje się zbieraniem, analizą, opracowywaniem i publikacją danych dotyczących rynku elektronicznej rozrywki. Z uwagi na to, co miesiąc wydaje ranking gier PC.

top20 750x300

Lista Top 20 opracowywana jest na bazie liczby unikatowych sesji, które miały miejsce w danym miesiącu kalendarzowym wśród użytkowników korzystających z aplikacji Overwolf. Ranking ten obejmuje jedynie graczy z Europy oraz Stanów Zjednoczonych reszta danych jest automatycznie odrzucana.

Pierwsze miejsce niezmiennie od siedmiu miesięcy zajmuje League of Legends notując przy tym wzrost z 18% do 20% ogólnej liczby unikatowych sesji. Trudno się i dziwić, każdy wszak grał w LoLa bądź zna co najmniej kilka osób, które ciężko od niego oderwać. Wpływ na ten fakt miały też na pewno światowe finały League of Legends, które odbyły się 19 października w Seulu.

World of Tanks, znana produkcja Wargaming przeskoczyła w tym miesiącu Minecrafta. Zysk czołgów, kosztem kopalni miał miejsce najpewniej w odpowiedzi na nie tak dawne wieści dotyczące zakupu przez Microsoft za 2.5 miliarda kopalni złota, jaką jest Minecraft. Fani czekają na następny ruch giganta z Redmond w sprawie tego tytułu i część z nich po prostu na razie nie gra.

Ciekawe statystyki prezentuje również ARMA 3. Dzięki prostemu i wydawałoby się nie za wiele wnoszącemu do gry darmowemu dodatkowi Helicopters przebiła ona Diablo III oraz Star Wars: The Old Republic  za jednym strzałem wskakując do pierwszej dziesiątki i plasując się na 9 tym miejscu.

Podobnie jak ARMA, Battlefield 4 na skutek zbliżającej się publikacji dodatku zatytułowanego Final Stand (Ostateczna rozgrywka), po miesiącu nieobecności, nie tylko odzyskał miejsce wśród dwudziestu najlepszych, a nawet poprawił o jedno oczko swój wynik sprzed dwóch miesięcy.

top-20-core-pc-games-oct-2014

Źródło: newzoo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...