Zrzut ekranu 2014-11-19 o 19.28.04

LG wprowadza na rynek urządzenie, które pozwoli czuwać rodzicom nad bezpieczeństwem dzieci

W dobie inteligentnych zegarków mierzących nasz puls, przebyty dystans, a nawet liczących godziny snu, ktoś wreszcie pomyślał o najmłodszych. Korzystając z zaawansowanej technologii, LG zrobiło prostą opaskę, która może stanąć na straży bezpieczeństwa naszych pociech.

Zrzut ekranu 2014-11-19 o 19.28.04

 

KizON, bo tak nazywa się produkt, to nic innego, jak opaska, którą zakłada się dziecku na rękę. Z tego powodu przypomina zegarek, który nie posiada wyświetlacza. Tak naprawdę jednak nazwać moglibyśmy go telefonem pozbawionym ekranu, ponieważ można na niego zadzwonić.

Dzwonienie na KizON-a odbywa się za pośrednictwem specjalnej aplikacji pobieranej na Androida. Z jej pomocą skonfigurujemy urządzenie. Posłuży także do sprawdzenia bieżącej lokalizacji, w jakiej znajduje się dziecko, ponieważ LG zaopatrzyło urządzenie zarówno w moduł gps, jak i wifi. Producent zapewnia, że dzięki nim dokładność pomiaru pozwoli opasce na działanie w przestrzeniach zamkniętych. Otrzymane informacje wyświetlą się w formie mapy.

Dziecko może odebrać połączenie, naciskając na umieszczony na panelu przycisk. Innych elementów dotykowych LG nie przewidziało. Poza tym  znajdziemy jeszcze tylko głośnik przesyłający głos rozmówcy. Gdy pociecha z jakiegoś powodu nie odbierze połączenia, KizON w ciągu 10 sekund połączy się automatycznie. Będzie można wtedy usłyszeć odgłosy otoczenia, w jakim dziecko się znajduje. Dzwonienie z opaski odbywa się podobnie. Wystarczy przytrzymać dłużej wspomniany przycisk. Jeśli numer, na który maluch zadzwoni, nie odpowie, nastąpi przekierowanie na inny, ustawiony jako zapasowy.

Zrzut ekranu 2014-11-19 o 19.28.31

Na urządzenie zadzwonić mogą również inni. Kto dokładnie — o tym decyduje już sam KizON, a raczej ten, kto go ustawia. Autoryzować można w sumie sześć numerów, a do dwóch z nich przypisać również połączenia wychodzące z opaski.

Urządzenie wyposażono w akumulator o pojemności 400mAh, co gwarantować ma 117 godzin czuwania lub 210 minut rozmowy. Warto przy tym nadmienić, że nadajnik GPS jest zawsze włączony. KizON automatycznie powiadomi o niskim poziomie naładowania baterii, choć jej stan można sprawdzić w dowolnym momencie. Przypomni też o konieczności naładowania.

LG twierdzi, że ich produkt jest przyjazny dzieciom: nie uczula, jest elastyczny, miły w dotyku, a co więcej: odporny na uszkodzenia i zachlapanie. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych. Oferują je sieci Play oraz T-mobile, a sugerowana cena detaliczna wynosi 299 zł brutto. To niewiele, jeśli możemy zapewnić dziecku bezpieczeństwo i swobodę kontaktu.

źródło: LG.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...