Kurtka Google dostała właśnie aktualizację

Kurtka Google, która powstała w kolaboracji z Levi’s w sprzedaży pojawiła się jesienią zeszłego roku i… właściwie tyle. Ta nowinka nie wywołała większego zainteresowania, a jeżeli nawet tak się stało, to nie podzielono się wynikami sprzedaży. O projekcie jednak nie zapomniano, bo właśnie dostał aktualizację.

Kurtka Google

Project Jacquard nie jest już nowością, ale często bywa tak, że szumnie zapowiadane rzeczy, umierają śmiercią naturalną. Można było podejrzewać, że i tak będzie tym razem, ale okazało się, że Google nie poddaje się tak łatwo. Pojawiła się kolejna aktualizacja, choć nikt chyba się jej nie spodziewał. Co takie przyniosła?

Kurtka Google i Levi’s

Kurtka Google, którą można dalej kupić w sklepach Levi’s (oczywiście na terenie Stanów Zjednoczonych), została wykonana ze specjalnego materiału, którzy reaguje na gesty użytkownika. Dzięki specjalnemu urządzeniu, przypominającemu odrobinę plastikowe klipsy przyczepiane w sklepach odzieżowych, pozwala na korzystanie w pełni z oferowanych możliwości. Tych wprawdzie nie było strasznie dużo, ale były dość interesujące. Warto wspomnieć o gestach, które pozwalają zmienić słuchany utwór na kolejny czy poinformować użytkownika, co aktualnie jest odtwarzanie. W opcji nawigacji można było poznać orientacyjny czas dotarcia na miejsce czy konkretny czas.

Kurtka i samo urządzenie były sparowywane ze słuchawkami. I o ile to wszystko brzmi naprawdę ciekawie, to wszystko co oferował kawałek „inteligentnego” ubrania, dostawaliśmy też przy okazji smartwatcha. Dalej sama kurtka kosztuje 350 dolarów, co nie jest małą ceną. Za taką kwotę dostaniemy już Apple Watch.

Co nowego potrafi kurtka?

Do tej pory zdawało się, że kurtka będzie tylko ciekawym, ale nie rozwijanym dalej gadżetem. Tymczasem okazało się, że aktualizacja, która ma pojawić się na urządzeniach już niebawem, przyniesie wyjątkowo pożyteczne rozwiązania. Najciekawiej z nich prezentuje się tak, która razem ze słuchawkami firmy Bose wprowadza aktywowanie trybu „Aware Mode”, czyli nawet podczas słuchania muzyki będą do nas docierały najważniejsze dźwięki otoczenia (np. klaksony). Dla rowerzystów będzie do doskonałe rozwiązanie.

Inną nowością, która wprowadza aktualizacja, będzie możliwość pozostawienia na mapie pinezki. Innymi słowy, jeżeli chcemy zaznaczyć z jakiegoś powodu nasze miejsce, po prostu przejeżdżamy dłonią po mankiecie kurtki. Będziemy także dostawali powiadomienia od Ubera, kiedy przyjedzie nasz transport, a także kiedy pojawi się na miejscu. I co chyba najbardziej „cool”, czyli teraz odbierzemy połączenie przychodzące przesuwając ręką po ubraniu. Jak na ponad 1000 złoty to całkiem… ok.

Kurtka Google to eksperyment, który jak widać, cały czas jest i prawdopodobnie będzie rozwijany. Czy jest on potrzebny? Może w tej wersji niekoniecznie, ale sam pomysł, by to ubrania pełniły rolę urządzeń wearable jest intrygujący. Kluczowe dla sukcesu okażą się oczywiście cena oraz możliwości. I o ile te drugie stają się coraz większe, to cena nie chce póki co spaść.

Po najnowsze smartfony oraz akcesoria zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: ATAP Google Jacquard / AndroidPolice

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...