You are here
Project Cars zmierza na iOS. Gry mobilne dogonią PC i konsole? Gry mobile 

Project Cars zmierza na iOS. Gry mobilne dogonią PC i konsole?

Realizm, wymagający wprawy system prowadzenia auta oraz grafika, która pozwala wczuć się w rolę kierowcy. Właśnie to oferuje użytkownikowi popularna seria Project Cars. Teraz, za sprawą współpracy FSlightly Mad Studios oraz Gamevil, produkcja trafi na iPhone’y. Przypuszczam, że na wersję dedykowaną systemowi Android nie będzie trzeba czekać zbyt długo.

Project Cars

Cieszyć może to, ż nie mamy do czynienia z przeciekiem czy wątpliwej jakości doniesieniem, ale oficjalnym przekazem firm mających współpracować przy tworzeniu Project Cars dla iOS. Oznacza to, że premiera gry jest tylko kwestia czasu. Zła wiadomość jest taka, że nie podano nawet przybliżonego terminu wypuszczenia na rynek tytułowej ścianki, choć jak zapewnia CEO SMS, tworzenie gry nie potrwa długo.

Project Cars dla iOS

Rzeczony tytuł to nie pierwsza lepsza ściganka, lecz niezwykle popularna seria gier, która zawładnęła sercami graczy PC-towych oraz konsolowych. Teraz, Project Cars trafi także na iOS i jak sądzę, z czasem pojawi się także na smartfonach pracujących pod kontrolą Androida. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów realistycznych gier wyścigowych.

Po produkcji możemy spodziewać się dużej dozy realizmu, customizacji pojazdów oraz sporej liczby licencjonowanych aut “realnych marek”. Fakt, z pewnością w grze pojawią się ustępstwa, które podyktowane są różnicami pomiędzy rozgrywką mobilną a tą, którą mogą cieszyć się gracze komputerowi oraz konsolowi. Sterowanie za pomocą dotyku znacząco odbiega od standardowego nawigowania przy użyciu pada, czy klawiatury. To zrozumiałe.

Segment Mobile coraz istotniejszy dla graczy i wydawców

Jestem mocnym fanem urządzeń mobilnych, a co za tym idzie, interesuję się również grami dedykowanymi smartfonom. W ostatnim czasie obserwuję ciekawy trend. Otóż twórcy pełnoprawnych zaawansowanych produkcji coraz częściej wydają swoje gry dla platform mobilnych. Mam tu na myśli nie tylko starsze tytuły, ale także świeżynki lub gry, które są na rynku od roku czy dwóch.

Wydajność smartfonów rośnie, a wraz z nią, rosną możliwości gamingowe tych przenośnych cudeniek. Możliwe, że za kilka lat premiery wersji mobilnej będą zbiegały się z czasem z premierami konsolowymi. Na to liczę. Tymczasem sprawdźcie ofertę naszego sklepu internetowego, gdzie możecie kupić prawdziwe wydajnościowe potwory.

Źródło: Moviesgamesandtech

Related posts

Leave a Comment