Kyocera750x300

Kycera DINGO Rafre – czyli umyj smartfon mydłem

 

Za co uwielbiam Japończyków? Za naprawdę interesujące podejście do elektroniki użytkowej. Przydatność gadżetów wychodzących spod rąk naszych skośnookich przyjaciół jest kwestią dyskusyjną, lecz najnowszy produkt Kyocery może okazać się niezwykle przydatny…

Kyocera750x300

Ubrudziliście kiedykolwiek smartfon? Ja tak i co ciekawe raz upaćkałem go sosem do pizzy. W tym przypadku wystarczyło go zwyczajnie przetrzeć wilgotną ściereczką, zwłaszcza, iż urządzenie było wodoodporne. Nie wiem za to, jak postąpiłbym, gdyby sprzęt wylądował np. w smarze. Najprawdopodobniej musiałbym się z nim pożegnać, gdyż zimna woda tutaj nie zadziała, zaś mydło bywa dla urządzeń szkodliwe.

Gdyby tak dało się wrzucić smartfon do ciepłej wody z detergentem wraz ze sztućcami…

Kyoceraaaa

Zaraz, zaraz – przecież można. Wystarczy nabyć DIGNO Rafre, czyli urządzenie od Kyocery, które nie boi się wody w temperaturze do 43 stopni Celsjusza, mydła oraz zarysowań obudowy (ta regeneruje się samoczynnie). Jak widać propozycja Japońskiego producenta może uratować sytuację, o której wspomniałem wcześniej. Szkoda tylko, iż szansa na to, że urządzenie wyląduje na polskich półkach sklepowych jest raczej marna. Naturalnie sprzęt można zakupić do naszego kraju nieoficjalną drogą, jednak nie jestem fanem tego rozwiązania.

http://www.youtube.com/watch?v=Vc6eNqoLeQs

Nie licząc opisanej wyżej cechy, smartfon wygląda na typowego średniaka. Pytanie tylko, kto za słuchawkę z 5-calowy ekranem 720p, 2 GB pamięcią RAM, 16 GB flash (plus MicroSD), 13 Mpix aparatem oraz akumulatorem o pojemności 3000 mAh zapłaci 465 dolarów. Cena w stosunku do specyfikacji technicznej wydaje się przesadzona. Czyżby moduł LTE oraz Android w wersji 5.1 były aż tak kosztownymi elementami? Wątpię.

Źródło: PhoneArena

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...