You are here
Facebook wdraża dwie nowe funkcje News 

Facebook wdraża dwie nowe funkcje

Facebook jest bez wątpienia najpopularniejszym serwisem społecznościom na świecie. Wiele osób jest uzależnionych od tego serwisu. FB ciągle się rozwija i oferuje coraz to ciekawsze rozwiązania. Właśnie trwa wdrażanie dwóch nowych funkcji.

facebook

Jakiś czas temu Facebook postanowił ułatwić rozstania, dzięki czemu po zmianie statusu na swoim koncie możemy łatwo wymazać naszą ex ze swojego konta i ograniczyć jej wgląd w publikowane przez nas treści. Teraz serwis oferuje inne nowe rozwiązania. Pierwszą nowością jest opcja kolarzu. Dodając zdjęcia, wystarczy wybrać te, które chcemy połączyć w jeden kolarz i Facebook za nas zmontuje animowane przejścia pomiędzy poszczególnymi klatkami. Wydaje mi się to bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę zdjęcia wstawiane z imprez, spotkań czy wyjazdów. Można zrobić sobie miły animowany pokaz slajdów. Druga nowa funkcja jest nieco bardziej rozbudowana. Dzięki naszemu mobilnemu urządzeniu możemy transmitować video na żywo. Pojawia się również dodatkowe okno, w którym można chatować i komentować to, co dzieję się na filmie. Obraz, który jest przez nas udostępniany, zostaje również zapisany jako plik video na Facebooku. Jest to coś na zasadzie streamowania. Czy ta funkcja będzie przydatna, ciężko mi powiedzieć, ale widocznie ktoś w portalu stwierdził, że właśnie czegoś takiego im brakuje.

Na razie nowości są wprowadzane w Stanach Zjednoczonych i to dla użytkowników systemu iOS. Od przyszłego roku również użytkownicy Androida na terenie Ameryki mają mieć dostęp do tych funkcji. Jak opcja kolarzu naprawdę przypadła mi do gustu, tak mam wątpliwości co do transmisji na żywo przez FB. 

źródło: Facebook

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment