You are here
Mityczna ładowarka Apple AirPower trafi do sklepów jeszcze tej wiosny artykuły mobile News Sprzęt 

Mityczna ładowarka Apple AirPower trafi do sklepów jeszcze tej wiosny

Od zapowiedzi gadżetu minęły prawie dwa lata, a użytkownicy ekosystemu Apple w dalszym ciągu nie mogą korzystać z możliwości AirPower. Okazuje się jednak, że ładowarka indukcyjna sygnowana logo z nadgryzionym jabłkiem w tle pojawi się na półkach sklepowych już na wiosnę. Wraz z akcesorium powinniśmy zobaczyć także słuchawki AirPods 2.

AirPower
fot. Apple

O premierze ładowarki indukcyjnej AirPower mówi się od prawie dwóch lat. Akcesorium to miało zadebiutować wraz ze słuchawkami AirPods 2 jeszcze w 2018 roku. Jak dobre wiemy, Apple nie podołało zadaniu i pojawiły się opóźnienia. Na szczęście te mają dobiegać już końca. Jeśli wierzyć doniesieniom, urządzenia zostaną oficjalne zaprezentowane w ciągu najbliższych miesięcy.

AirPower i AirPods 2 są już naprawdę blisko

Mimo że urządzenia nie zostały jeszcze pokazane przez ekipę Apple’a, udało nam się o nich co nieco dowiedzieć. Informacje są co prawda cząstkowe, ale dostarczają nam interesujących szczegółów. Zacznijmy od ładowarki…

AirPower w założeniu ma pozwolić na jednoczesne ładowanie smartfona, zegarka oraz słuchawek. Oczywiście mówimy tutaj o technologii indukcyjnej, czyli rozwiązaniu bezprzewodowym. Cena ładowarki miałaby wynieść około 150 dolarów, co jest kwotą dosyć wysoką, ale wpisującą się w obecną politykę cenową Apple. Urządzenie otrzymałoby zestaw trzech warstw cewek w układzie 8–7–7, przez co byłoby mniej smukłe, niż zakładały pierwsze plany.

Znacznie ciekawej prezentują się słuchawki. Akcesorium wystąpi w dwóch wersjach kolorystycznych i co ciekawe, zostanie wykonane z innego niż wcześniej materiału. Nowa powierzchnia ma minimalizować ryzyko wypadnięcia słuchawki z ucha, co zdarzało się stosunkowo często. Wygląd pozostanie bez zmian. Nowością będzie z kolei ładowarka, której nie będziemy musieli już podpinać do zasilania. Sprzęt będzie ładowany indukcyjnie. To istotna zmiana, która z pewnością wpłynie pozytywnie na korzystanie ze słuchawek.

Cena AirPods 2 miałaby być o 40 dolarów wyższa niż w przypadku poprzednika. To sporo, ale jeśli szukacie tańszej alternatywy, zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu Vipelektrogadzet.

Źródło: Digitimes

Related posts

Leave a Comment