You are here
HoloLens 2 na MWC 2019 — Microsoft dopieścił gogle VR artykuły News 

HoloLens 2 na MWC 2019 — Microsoft dopieścił gogle VR

Mamy już niemal oficjalną zapowiedź pojawienia się HoloLens 2 na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Wszystko dzięki zwiastunowi, który opublikował Alex Kipman, odpowiedzialny za dział SI oraz AR w firmie Microsoft.

HoloLens / fot. Microsoft

Chciałbym móc napisać, że mamy do czynienia z oficjalną zapowiedzią premiery drugiej generacji gogli VR od Microsoftu, ale nie mogę tego uczynić. Gigant z Redmond nie udostępnił bowiem klarownego przekazu stanowiącego o przyszłości HoloLens 2. Zamiast tego, swoisty zwiastun pojawił się na YouTube’owym kanale Alexa Kipmana, który w Microsofcie zajmuje się właśnie działem odpowiedzialnym za technologię AR i VR.

HoloLens 2 na MWC 2019

Zapowiedź nie zawiera niestety nawet zbliżonego wyglądu nowych HoloLens, a co za tym idzie, raczej nie nie doczekamy się gruntownego przebudowania stylistyki urządzenia. Nie uznawałbym tego jednak za wadę. Przeciwnie, dopieszczenie szczegółów możne znacząco wpłynąć na pozytywny odbiór urządzenia przez rynek.

A krótkim wideo nawiązującym do konferencji Microsoftu, która jest zaplanowana na 24 lutego, widzimy plątaninę kabli światłowodowych, przeróżne animowane obiekty oraz kawałki krzemu i chipy. Co to oznacza? Złośliwi mogą powiedzieć, że moje przewidywania są jak wróżenie z fusów, jednak uważam, że prezentowane grafiki nawiązują do zmian w zakresie ulepszonego procesora oraz nowych metod interakcji związanych z nowymi czujnikami Kinecta. Prędkość oraz wydajność — to bez wątpienia będą mocne cechy nadchodzącego urządzenia.

Na tym niestety kończą się doniesienia związane z nadchodzącą premierą Microsoft HoloLens 2. Jedno jest pewne — będzie to urządzenie kosztowne. Natomiast, jeśli szukacie alternatywy, w naszym sklepie znajdziecie kilka interesujących, również względem ceny, gogli VR od konkurencji.

Źródło: Techcrunch

Related posts

Leave a Comment