Ładuj swoje urządzenia w sposób ekologiczny

Projekty crowdfundingowe coraz bardziej zaskakują, pozytywnie oczywiście. W ostatnich latach wiele mówi się o ekologii, więc dlaczego by tak nie zacząć ładować urządzeń za pomocą… roślin?

Myśleliście kiedykolwiek o tym, by wykorzystać w życiu codziennym fotosyntezę roślin? Na pewno pamiętacie o niej jeszcze z lekcji biologii. A jeśli ktoś powie Wam, że dzięki roślinom możecie naładować telefon, uwierzycie? Bioo Team udowodni Wam, że można wykorzystać zieloną energię do zwyczajnej czynności jaką jest naładowanie baterii w urządzeniu.

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii, który możemy obserwować na co dzień, możemy zdziałać coraz więcej. Rośliny produkują czystą, odnawialną energię dzień i noc. Pojawili się więc ludzie, którzy zechcieli to wykorzystać. Bioo Lite ma umożliwić, w sposób bardzo prosty, ładowanie urządzenia mobilnego za pomocą fotosyntezy roślin tak, jakbyśmy to robili przy pomocy zwyczajnego kontaktu w ścianie. Wystarczy nam tylko specjalnie stworzona, nowocześnie wyglądająca doniczka i rośliny, które otaczają nas wszędzie – w domu, w pracy, na ulicy.

Arkyne Technologies pomogło Bioo Team opracować urządzenie przypominające doniczkę, które pozwoli na korzystanie z niego przy jednoczesnej ochronie środowiska. Czy oznacza to, że w przyszłości przestaniemy szkodzić naturze? Na pewno Bioo Lite to pierwszy krok do uczynienia życia na Ziemi lepszym. Ładowanie smartfonów czy tabletów przez fotosyntezę roślin ma jeszcze jedną zaletą, ekonomiczną – nie tracimy przy tym pieniędzy za prąd.

Przy produkcji urządzenia Bioo Team inspirował się badaniami przeprowadzonymi przez NASA. Był to bodziec dla prowadzenia własnych studiów, które zaowocowały opisywanym urządzeniem. Rośliny wydalają biologiczne elementy w procesie fotosyntezy, które są następnie zmieniane w energię elektryczną. Urządzenie nie wpływa w żaden sposób na rośliny negatywnie, bowiem wykonują one swoją codzienną pracę.

Bioo Lite posiada swój własny zbiornik na wodę, więc można tutaj dostrzec kolejny ekonomiczny plus – do nawadniania możemy użyć deszczówki. Jak już wspomnieliśmy, użytkowanie urządzenia jest intuicyjne. Wystarczy bowiem wyciągnąć z doniczki wtyczkę USB, do której podłączymy urządzenie, a do wnętrza doniczki nalać wody. Rośliny, zależnie od ich rodzaju, mogą wytwarzać od 3 do 40 watów. W planach Bioo Team są panele, które pozwolą na jeszcze lepsze wykorzystanie roślin w przyszłości do produkcji energii. Czy to się uda zależy od osób, które wspierają kampanię na Indiegogo. Naszym zdaniem takim eko-przyjaznym projektom należy się pochwała. 

 

Źródło: Indiegogo

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...