bend

Pierwszy na świecie giętki smartfon z grafenu

Interim pokazał na trwających w Chinach targach coś niesamowitego. Pierwszy smartfon z wyginanym ekranem!

bend

Nie kojarzycie Interim? Spokojnie, nie jesteście jedyni. To firma, która nie wychodzi ze swoimi produktami poza teren Chin. Nie zapowiadało się, żeby cokolwiek się zmieniło w tej materii, ale po tym co właśnie pokazano, jedno jest pewne. Już nigdy o nich nie zapomnimy.

O giętkich wyświetlaczach OLED mówi się już od dawna. Wśród największych producentów (m.in. Samsung) zapanowało niedawno pewne poruszenie. Potrzebna jest zmiana, czy nawet rewolucja. I wszyscy zdają sobie z tego sprawę, a co więcej, każdemu z nich chyba marzy się jedno. By w końcu realnie zaskoczyć użytkownika. Sprawić, że faktycznie otworzy usta ze zdumienia, a jego portfel aż zblednie z przerażenia. Tym czymś, co miało odmienić smartfonowy światek, był giętki ekran. I takie coś właśnie pokazał Interim.

http://www.youtube.com/watch?v=khwTz5H_pXg

Producent wyciągnął ciężką artylerię i zaprezentował smartfona, którego można w pełni wyginać. Co więcej, można go nawet nosić jako bransoletę. Przy tym niemal z każdego punktu widoczność wyświetlanego obrazu stoi na wysokim poziomie. Oczywiście dalej mówimy o prototypie, ale tym razem jest on w pełni funkcjonalny. Działa na Androidzie i wygląda na to, że właśnie zobaczyliśmy kawałek przyszłości.

Ekran powstał częściowo z grafenu, czyli materiału, który miał zrewolucjonizować rynek. Więcej szczegółów odnośnie produktu niestety nie ma. Nie oznacza to jednak, że za rok czy za dwa, słuchawki tego typu na dobre nie zagoszczą w sprzedaży. Wyobraźmy sobie ile możliwości otworzy się przed developerami. Tego typu ekran może zaoferować o wiele więcej, niż klasyczny w formie prostokąta.

Fakt, sprzęt może wyglądać trochę topornie, ale pamiętajmy, że jest to dopiero jego pierwsze oficjalne zaprezentowanie. Przyszłość zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Źródło: PhoneArena
Fot: jw., YouTube

_________________________________________
Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...