AsusVivoBook750x300

Laptop za 200 dolarów, czyli Asus VivoBook E200HA już w sprzedaży

Tytułowy notebook nie jest niespodzianką, gdyż producent zapowiedział go już dawno. Nie mniej jednak stanowi on całkiem sensowną alternatywę dla tanich Chromebooków, które cechuj długi czas działania akumulatora na jednym ładowaniu. Przyjrzyjmy się bliżej nowemu produktowi Asusa.

AsusVivoBook750x300

Na początek warto zaznaczyć, iż mówimy o urządzeniu ze stosunkowo niewielkim ekranem. Ciężko oczekiwać, iż sprzęt, którego przekątna ekranu wynosi jedynie 11,6-cala (1366 x 768 pikseli) spełni oczekiwania wszystkich użytkowników mobilnych komputerków. Niepokojąca może być również sama konfiguracja techniczna – nie oszukujmy się, nie zapewni ona wysokiej wydajności. Pamiętajmy jednak, że opisywany sprzęt kosztuje jedynie 200 dolarów i ma służyć jako mobilny pomocnik, a nie zastępca pełnoprawnej stacji roboczej, tudzież stanowiska do gier.

Sama konstrukcja przyciąga oko i nie sposób odmówić jej uroku. Cieszy również liczba portów, jakie możemy w niej znaleźć. Nie każdy ultramobilny komputerek może pochwalić się wyposażeniem w postaci In/Out Audio, portami USB (1x 2.0 i 1x 3.0), czytnikiem kart SD oraz wyjście micro-HDMI.

Zważając na niewielką wagę 980 g oraz smukłość 18 mm ciężko uwierzyć w to, że producent umieścił w laptopie dwukomorową baterię, która według zapewnień pozwoli nawet na 14 godzin ciągłej pracy. Zacny wynik i miejmy nadzieję, że zostanie potwierdzony niezależnymi testami.

AsusVivoBook3

Za wydajność odpowiada tutaj 64-bitowa, 4-rdzeniowa jednostka Intel Atom x5-Z8300 (1,44 do 1,84 GHz), 2 GB RAM oraz 32 GB dysk eMMc. Na „pokładzie” znajdziemy również moduły Wi-Fi 802.11ac oraz Bluetooth 4.1. Na sprawną pracą podzespołów czuwa Windows 10 Home, do którego producent dorzuca roczną subskrypcję na usługę Office 365. Całkiem nieźle jak za 200 dolarów, prawda? Urządzenie sprzedawane jest w dwóch wariantach kolorystycznych – złotym oraz ciemnoniebieskim.

Źródło: Asus.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...