YearsYears750x300

Pierwszy na świecie koncert w wirtualnej rzeczywistości to dzieło Samsunga

VR (Virtual Reality) tudzież rozszerzona rzeczywistość to bezdyskusyjnie przyszłość technologii. Najciekawsze jest jednak to, że ów przyszłość dzieje się tu i teraz – chcecie dowodów? Proszę bardzo…

YearsYears750x300

Pokazy animacji, krótkie filmiki 360, a nawet proste gry – wszystko to przy wykorzystaniu technologii VR staje się gwarantem niezapomnianych przeżyć. Cóż więc dziwnego w tym, iż jednej z producentów gogli rozszerzonej rzeczywistości postanowił iść o krok dalej i „zafundował” użytkownikom swojego produktu pierwszy koncert VR transmitowany na żywo.

Oczywiście nie udałoby się to bez współpracy z artystami z zespołu Years & Years, którzy wystąpi w transmisji wyreżyserowanej przez nikogo innego, jak Sama Wrencha. Ów jegomość ma na koncie projekty realizowane dla światowych gwiazd np. George’a Micheal’a oraz Marry J. Blige’a, a co za tym idzie oczekiwania dotyczące poziomu produkcji były wysokie. Czy możemy mówić o sukcesie? Przekonacie się już w piątek 11 marca, kiedy to na kanałach YouTube, Facebook oraz w aplikacji Samsung + Years & Years dostępnej w sklepie Oculus pojawi się nagranie z wydarzenia. Naturalnie mówimy tutaj o produkcji 360, co oznacza, że największą radość będą mieli posiadacze gogle VR, np. Samsung Gear VR.

YersiTerss

Nie będzie to co prawda pierwsza transmisja koncertu, jednak teraz za sprawą umieszczenia wideo na kanałach Samsunga dostęp do wideo będzie znacznie prostszy. Sam występ odbył się 28 lutego w Londynie i był przesyłany na żywo za pośrednictwem niedawno zaprezentowanego Smartfonu Galaxy S7 oraz gogle Gear VR. Jak oceniają go sami wykonawcy?

Jesteśmy zachwyceni. Występ był zupełnie inny od każdego poprzedniego koncertu. Element VR dodaje zupełnie nowy wymiar dla nas, jako wykonawców i dla tych, którzy nas oglądali. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi artyści zaoferowaliśmy naszym fanom takie niepowtarzalne, szczególne i wciągające wrażenia. Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć siebie w występie w wideo 360° – powiedział zespół Years & Years.

Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco zachęcić was do zapoznania się z transmisją, która wyląduje na wspomnianych kanałach już w najbliższy piątek.

Źródło: Informacja prasowa – Samsung.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...