Latarka na ciepło ludzkiego ciała – czyli wynalazek 15-letniej Kanadyjki

Bardzo lubimy konkursy, w których najważniejszą rolę grają ciekawe pomysły. Takim właśnie pochwaliła się 15-letnia Ann Makosinski z kanadyjskiej Viktorii. Do konkursu Google Science Fair zgłosiła projekt latarki zasilanej ciepłem ludzkiego ciała.

GoogleED166x333
Jak wszyscy wiemy, latarki mają to do siebie, że ich akumulatory lubią wyczerpywać się w najmniej oczekiwanym momencie. Rozwiązanie na ten częsty problem znalazła Ann Makosinski z Kanady.

Jej projekt wzbudza bardzo duże zainteresowanie w sieci, a także konkuruje z innymi projektami w konkursie Google Science Fair. Jak działa wynalazek? Zasilanie latarki opiera się na zasadzie termoelektryczności. Urządzenie wymaga jedynie ciepła ludzkiego ciała i ściskania w dłoni. Energia która powstaje na wskutek różnicy temperatur pomiędzy dłonią człowieka, a chłodnym powietrzem zasila trzy diody LED. Mogłoby się wydawać, że to za mało, jednak wystarcza na takie zastosowanie.

uv 9w 2
Bardzo wspieramy projekt, bo może i nie sięgamy po latarki zbyt często, ale te jak na złość, właśnie wtedy potrzebują nowej baterii, a czy nie byłoby łatwiej gdybyśmy o tej baterii w ogóle nie musieli pamiętać? Ciekawostką jest to, że piętnastolatka wszystkie potrzebne do zbudowania urządzenia części zamówiła na eBay’u płacąc jedynie 26 dolarów. Gdyby tylko każdy tak potrafił…

źródło: Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...