Latarka na ciepło ludzkiego ciała – czyli wynalazek 15-letniej Kanadyjki

Bardzo lubimy konkursy, w których najważniejszą rolę grają ciekawe pomysły. Takim właśnie pochwaliła się 15-letnia Ann Makosinski z kanadyjskiej Viktorii. Do konkursu Google Science Fair zgłosiła projekt latarki zasilanej ciepłem ludzkiego ciała.

GoogleED166x333
Jak wszyscy wiemy, latarki mają to do siebie, że ich akumulatory lubią wyczerpywać się w najmniej oczekiwanym momencie. Rozwiązanie na ten częsty problem znalazła Ann Makosinski z Kanady.

Jej projekt wzbudza bardzo duże zainteresowanie w sieci, a także konkuruje z innymi projektami w konkursie Google Science Fair. Jak działa wynalazek? Zasilanie latarki opiera się na zasadzie termoelektryczności. Urządzenie wymaga jedynie ciepła ludzkiego ciała i ściskania w dłoni. Energia która powstaje na wskutek różnicy temperatur pomiędzy dłonią człowieka, a chłodnym powietrzem zasila trzy diody LED. Mogłoby się wydawać, że to za mało, jednak wystarcza na takie zastosowanie.

uv 9w 2
Bardzo wspieramy projekt, bo może i nie sięgamy po latarki zbyt często, ale te jak na złość, właśnie wtedy potrzebują nowej baterii, a czy nie byłoby łatwiej gdybyśmy o tej baterii w ogóle nie musieli pamiętać? Ciekawostką jest to, że piętnastolatka wszystkie potrzebne do zbudowania urządzenia części zamówiła na eBay’u płacąc jedynie 26 dolarów. Gdyby tylko każdy tak potrafił…

źródło: Google

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...