WP8 – Facebook wyszedł z bety.

Wczorajszego popołudnia do Windows Phone Store trafiła finalna wersja nowej aplikacji Facebook stworzonej przez Microsoft.

skleic750x300

 

Posiadacze urządzeń z systemem Windows Phone od dawna domagali się poprawy funkcjonowania aplikacji obsługującej najpopularniejszy portal społecznościowy. To nie było proste, szczególnie, jeśli weźmiemy po uwagę niechęć samego FACEBOOK’a do stworzenia oficjalnej aplikacji.

Jednak Microsoft stanął na wysokości zadania i tym sposobem ukazała się ogólnodostępna wersja Beta FB. Sama aplikacja do złudzenia przypomina tą, znaną z iOS oraz Androida, jednak działa o wiele płynniej, nawet w wersji rozwojowej. Oczywiście, znajdziemy tu pewne ograniczenia, jak brak automatycznego odświeżania aktualności i wiadomości. Mimo braku wsparcia ze strony Zuckerberga, firma poradziła sobie doskonale tworząc naprawdę godny polecenia produkt.

Wczoraj Microsoft postanowił, że aplikacja jest już na tyle dojrzała, aby można było ją umieścić w sklepie jako oficjalne narzędzie do obsługi Facebooka. Niestety, na chwilę obecną, program jest dostępny jedynie dla Windows Phone 8, a użytkownicy starszego systemu muszą uzbroić się w cierpliwość.

Osoby, które jednak chcą dalej korzystać z bety, mają taką możliwość. Każda nowa funkcjonalność będzie bowiem pojawiała się w pierwszej kolejności w rozwojowej wersji. Dopiero po dopracowaniu, opcje trafiają do oficjalnej aplikacji. Jeśli nie boicie się prawdopodobieństwa niestabilności Facebooka, możecie zostać przy ciągle akutalizowanej wersji BETA.

Źródło: Engadget.com

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...