You are here
Laureaci DICE Awards 2019 – totalna dominacja God of War artykuły News 

Laureaci DICE Awards 2019 – totalna dominacja God of War

Dawno nie widzieliśmy takiego pogromu, jaki stał się na rozdaniu nagród branży związanej z grami wideo. Wprawdzie laureaci DICE Awards 2019 byli różni, ale zdecydowanie najwięcej statuetek zgarnął jeden tytuł. Tak, to God of War, które nie miało absolutnie żadnej konkurencji. Kto jeszcze wyszedł z rozdania nagród z czymś w rękach?

laureaci DICE Awards 2019 - God of War

Akademia Sztuk i Nauk Interaktywnych przyznała swoje nagrody, które w tym roku stały się tak naprawdę świętem jednego developera. W tym przypadku to Santa Monica Studio. Trudno było oczekiwać innych wyników, choć konkurencja była wyjątkowo silna w tym roku. Może dziwić trochę fakt, że Rockstar dostał jedynie jedną nagrodę. W końcu ich Red Dead Redemption II było jednym z faworytów, ale widocznie nie na tyle mocnym, by móc zadrzeć z Kratosem.

Laureaci DICE Awards 2019

God Of War dostał najważniejszą z nagród, czyli tytuł Gry Roku. Wygrał w tej kategorii właśnie z Red Dead Redemption II, ale także i Spider-Man, Into the Breach oraz Return of the Obra Dinn. To nie był jedyny moment, kiedy ludzie z Santa Monica Studio mogli się cieszyć z nagrody. Produkcja została doceniona jeszcze w następujących kategoriach: wybitne osiągnięcie w reżyserii oraz w game design, najlepsza gra przygodowa, najlepsza fabuła, najlepsza oprawa dźwiękowa, najlepsza muzyka, oprawa artystyczna. Samą nagrodę dostał także Kratos, jako najlepsza postać. Innymi słowy God of War dostało łącznie dziewięć nagród. Sony musi się teraz naprawdę cieszyć, bo przecież firma nie do końca wierzyła w sukces gry, a już na pewno nie na tak wielki.

Kim byli inni laureaci DICE Awards 2019? Miłą informacją jest to, że za najlepszą produkcję na urządzenia przenośne uznano Florence. To znak, że ambitniejsze tytuły są doceniane przez branżę, a sztuka storytellingu nie umarła. I bardzo dobrze, że nagroda trafiła właśnie w ręce twórców tego tytułu. Za wybitne osiągnięcia w kategorii gier niezależnych, zwyciężyło Celeste. Najlepszą rozgrywką sieciową uznano Fortnite. Najlepsza gra strategiczna to Into the Breach, a sportowa Mario Tennis Aces. Wśród tytułów RPG zwyciężył Monster Hunter World, a w wyścigach Forza Horizon 4. Najlepszą bijatyką okazało się Super Smash Bros. Ultimate, a grą familijną Unravel Two. Red Dead Redemption II doceniono w kategorii wybitne osiągnięcie w dziedzinie technologii.

Nowe gry, konsole oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: DICE Awards 2019 / Polygon / Sony / Santa Monica Studio

Related posts

Leave a Comment