You are here
League of Legends: Wild Rift dla iOS i Androida w 2020 Gry mobile News 

League of Legends: Wild Rift dla iOS i Androida w 2020

Riot Games zapowiadając nadchodzące nowości, nie zapomniał o smartfonach oraz tabletach. Studio przygotowuje dla mobilnych graczy nową wersję League of Legends z dopiskiem Wild Rift w nazwie. Tytuł trafi na urządzenia mobilne z Androidem i iOS oraz konsole już w przyszłym roku.

League of Legends
fot. Riot Games

Tego po Riot Games się nie spodziewałem. Firma dostrzegła potencjał branży mobilnej i postanawia uraczyć smartfonowych graczy przygotowaną od podstaw wersją gry League of Legends. Tytuł z gatunku MOBA pojawi się w repozytoriach Apple App Store oraz Google Play Store już w 2020 roku. Fani będą oczarowani.

League of Legends: Wild Rift

Kiedyś sprawa była jasna — graliśmy na konsolach oraz PC-tach. Dziś, poszukując wirtualnej rozrywki, coraz chętniej sięgamy po urządzenia mobilne. Smartfony oraz tablety, szczególnie te droższe, są dziś wyposażone w niezwykle wydajne podzespoły umożliwiające uruchamianie zaawansowanych graficznie produkcji. Z każdym rokiem sytuacja branży mobilnej poprawia się, a studia growe inwestują w rozbudowane smartfonów tytuły. Potęgę branży dostrzega również Riot Games.

League of Legends: Wild Rift to nowa gra bazująca na LoL-u i wykorzystująca podobne mechanizmy. Wild Rift to, jak łatwo zgadnąć, MOBA, jednakże twórcy twierdzą, że tytuł nie jest jedynie portem PC-towego tworu. To zbudowany od podstaw świat i mechanizm dostosowany do zabawy na urządzeniach mobilnych. Znajdziemy tutaj także nowe mapy oraz nieco zmodyfikowany schemat rywalizacji. Czas jednorazowej rozgrywki ma zamykać się w około 15-20 minutach i to ma sens. Weźmy pod uwagę, że wielogodzinna zabawa przed niewielkimi ekranami smartfonów mogłaby nie być do końca przyjemną czynnością.

To nie pierwszy raz, kiedy branża mobilna pokazuje „pazur”. Wystarczy popatrzeć na sukcesy Fortnite oraz PUBG, a także rekordową liczbę pobrań Call of Duty: Mobile. Ostatnia z gier otrzymał tytuł najpopularniejszej gry mobilnej w historii. Oczywiście w odniesieniu do pierwszego tygodnia obecnością COD: Mobile w sklepach. Wynik 100 mln pobrańrobi wrażenie. Czy podobnie będzie w przypadku League of Legends: Wild Rift. Nie mam co do tego wątpliwości.

Źródło: The Verge

Related posts

Leave a Comment