Lego Dimensions: Zapowiedź

Wyobraźcie sobie, że możecie zbudować w grze wszystko, co budowaliście jak byliście mali z klocków Lego. Brzmi zachęcająco?

 

Rynek gier to ciągle zmieniająca się bestia. Znajdują się na nim tak różne produkty, przeznaczone dla najróżniejszych odbiorców, że trudno przewidzieć w jakim pójdzie kierunku. Wiadomo, że część gier jest przeznaczona dla młodszego odbiorcy, w związku z czym firmy produkujące gry próbują przyciągnąć uwagę dzieciaków różnego rodzaju akcesoriami czy nawet samymi zabawkami. Od paru lat możemy zaobserwować na rynku gatunek, który za pomocą skanerów pozwala powoływać zabawki do życia w grze i odblokować specjalną zawartość w świecie gry. Przykładem są chociażby Amiibos od Nintendo, które w ostatnich czasach biją rekordy popularności na Zachodzie. Teraz również gry LEGO chcą dołączyć do tego nurtu ze swoją najnowszą produkcją: LEGO Dimensions. W zasadzie jest to nadal klasyczna gra z serii LEGO produkcji studia Traveller’s Tales, czyli skaczemy, zbieramy, walczymy od czasu do czasu oraz rozwiązujemy proste zagadki, zazwyczaj związane z układaniem klocków.

Co nowego? Tym razem do gry dostaniemy zestaw LEGO składający się z kilku figurek oraz portalu z klocków, przez który dodamy je do gry. Portal działa na zasadzie skanera lub podstawki znanej np. ze Skylandersów, przez którą możemy dodać do gry zawartość przeznaczoną do tego przez twórców. Wygląda na to, że z portalem nie będą współpracowały wszystkie klocki, tylko te na odpowiednich podstawkach, wypuszczone specjalnie w tym celu. Z gry został przedstawiony również gameplay, na którym widać, że tym razem autorzy naprawdę postawili na różnorodność. W grze zwiedzimy krainę Oz, polatamy z Martym McFly’em z Powrotu do Przyszłości oraz potowarzyszymy Gandalfowi i Batmanowi. Twórcy gry argumentują taką różnorodność koncepcją swobody, jaka towarzyszy procesowi kreacji i zabawy z klockami LEGO; dzieciaki bawiące się nimi mieszają do woli i łączą ze sobą światy, bohaterów, a nawet całe scenariusze zabaw, w takie jak tylko im się zamarzy, a autorzy gry chcieli oddać klimat dziecięcych zabaw z klockami LEGO. Dimensions zagości na naszych półkach już na jesieni tego roku.

Źródło: Traveller’s Tales

http://www.youtube.com/watch?v=fBvr289G3w8

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...