google-750x300

Lemon Meringue Pie – finalna nazwa Androida L?

Choć niektórych może to zaskoczyć – „L” jest tylko nazwą kodową nadchodzącej wersji systemu Android. Google nie podało jeszcze oficjalnego nazewnictwa piątej odsłony zielonego robota, którego premiera zbliża się wielkimi krokami. Na szczęście za sprawą kilku dokumentów możemy podejrzewać, że będzie to LMP (Lemon Meringue Pie).

google-750x300

Na minionym Google I/O, czyli cyklicznej konferencji dla deweloperów, organizowanej przez giganta z Mountain View zaprezentowano wersję poglądową nadchodzącego mobilnego OS’a. Użytkownicy smartfonów z linii Nexus, już dzień po KeyNote mogli cieszyć się rozwojowym build’em Android L na swoich urządzeniach. Reszta musi wstrzymać się przynajmniej do czasu  oficjalnej premiery wersji… no właśnie jakiej?

Android L – to Lemon Meringue Pie?

Zachodnie serwisy internetowe za sprawą małego śledztwa dowiedziały się, że taką właśnie nazwę może przyjąć następca KitKata. Pierwszym argumentem potwierdzającym przypuszczenia jest dokument certyfikacji HTC Voltaris (tablet Nexus 9). Jeśli przyjrzymy się danym oprogramowania, dostrzeżemy skrót L LMP, mogący budzić pewne skojarzenia.

nexus2cee wifi thumb

Jedna jaskółka wiosny nie czyni – więc jeśli doniesienia ograniczyłyby się jedynie do wspomnianego źródła, nie moglibyśmy mówić o wiarygodności. Na szczęście drugim argumentem zwiększającym prawdopodobieństwo informacji jest repozytorium projektu Android Open Source Project, w którym to znajdziemy frazę Lmp-preview.

nexus2cee aosp thumb

Ostatnim, lecz chyba najważniejszym elementem będzie poniższy fragment opisu rozwojowej wersji najnowszego Androida. Nie sposób nie zauważyć ciągu tajemniczych liter LMP:

<!– From: file:/usr/local/google/buildbot/repo_clients/https___googleplex-android.googlesource.com_a_platform_manifest.git/lmp-preview-release/frameworks/support/v7/cardview/res/values/colors.xml –>

<eat-comment />

<color name=”cardview_dark_background”>#FF202020</color>

<color name=”cardview_light_background”>#FFFAFAFA</color>

<color name=”cardview_shadow_end_color”>#03000000</color>

<color name=”cardview_shadow_start_color”>#37000000</color>

<!– From: file:/usr/local/google/buildbot/repo_clients/https___googleplex-android.googlesource.com_a_platform_manifest.git/lmp-preview-release/frameworks/support/v7/cardview/res/values/attrs.xml –>

<eat-comment />

<declare-styleable name=”CardView”>

<!– Background color for CardView. –>

<attr name=”cardBackgroundColor” format=”color” />

<!– Corner radius for CardView. –>

<attr name=”cardCornerRadius” format=”dimension” />

</declare-styleable>

<!– From: file:/usr/local/google/buildbot/repo_clients/https___googleplex-android.googlesource.com_a_platform_manifest.git/lmp-preview-release/frameworks/support/v7/cardview/res/values/dimens.xml –>

<eat-comment />

<dimen name=”cardview_default_radius”>2dp</dimen>

<dimen name=”cardview_elevation”>2dp</dimen>

<dimen name=”cardview_shadow_size”>2dp</dimen>

<!– From: file:/usr/local/google/buildbot/repo_clients/https___googleplex-android.googlesource.com_a_platform_manifest.git/lmp-preview-release/frameworks/support/v7/cardview/res/values/styles.xml –>

<eat-comment />

Choć informacje powinniśmy traktować z rezerwą, a nazwa LMP wcale nie musi być skrótem od Lemon Meringue Pie, dane wydają się prawdziwe. Czy takie rozwinięcie Androida L – wam pasuje?

Źródło: 1, 2.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...