LG G WatchR – koreański konkurent inteligentnego zegarka od Motoroli

Wszystkie dostępne obecnie na rynku smartwatch’e z systemem Android Wear posiadają zbliżoną do siebie budowę bazującą na kątach prostych. Odstępstwem od trendu będzie zapowiadany przez Motorolę Moto 360. Okazuje się jednak, że LG postanowiło wyprzedzić amerykański koncern i szykuje premierę okrągłego G WatchR na początek września.

lg-watch-750x300

LG potraktowało użytkowników pierwszego smartwatcha jak beta testerów. Produkt choć innowacyjny reprezentował dopiero co powstałą kategorię urządzeń, a co za tym idzie nie był pozbawiony wad. Weźmy na przykład rdzewiejące piny, służące do ładowania, czy zawodzącą wodoodporność. Mimo tego zegarek cieszył się sporą popularnością. Nic więc dziwnego, że Koreańczycy postanowili wypuścić na rynek następcę tegoż modelu.

http://www.youtube.com/watch?v=1STW7LQXONo

Jak widać powyżej, LG postawił tym razem na zaoblone kształty, nawiązując bezpośrednio do niezaprezentowanego jeszcze oficjalnie zegarka od Motoroli. Naturalnie już na tym etapie możemy dostrzec przewagę tworu Koreańczyków nad amerykańskim rozwiązaniem. Otóż, w nadchodzącym urządzeniu przestrzeń okręgu zostanie w całości zagospodarowana jako interfejs, podczas gdy w Moto 360 dolny „pasek” pozostawiono „bezużyteczny”.

Pamiętajmy jednak, że obydwa gadżety nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży, zaś ich oficjalna, finalna specyfikacja techniczna pozostaje tajemnicą. Dopiero kiedy wspomniane informacje ujrzą światło dzienne, będziemy mogli porównać smartwatch’e.

Źródła: 1, 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...